مرموزترین معماهای جهان که هرگز حل نشدند!!- بخش پایانی

1 7,303

حل کردن معما ذهن را به چالش می کشد و در کنار آن یک سرگرمی لذت بخش است ،اما مشکل معما اینجاست که تاحلش نکنید آرام نمی شوید و ذهنتان مرتب در پی یافتن راه حلی برای آن معماست.اما آیا می شود معمایی حل نشود؟؟معماهای حل نشده تاریخ تا به حال به صورت رازهای مرموزی در آمدند که کسی قادر به حلآن ها نبوده استاین معماهای پیچیده تقریبا با اعصاب و روان فردی که سعی در کشف آنها دارد، بازی می کند.

پرونده «تمام شد»،مرموزترین پرونده حل نشده پلیس استرالیا

پرونده «تمام شد» مرموزترین پرونده حل نشده پلیس استرالیا است. این نوشته توسط مردی ناشناخته که جنازه او در سال 1948 میلادی در ساحل سومرتون پیدا شد، کشف شده است. علاوه بر اینکه هویت این مرد هرگز مشخص نشد، کاغذی که کلمات « Tamam Shud» روی آن نوشته شده بود نیز در جیب کت این مرد پیدا شده است که بر روی صفحه آخر رباعیات خیام نوشته شده است.

Taman Shud code 8
برای ما ایرانی ها این نوشته کاملا واضح است و نشان دهنده چیزی است که تمام شده است. با توجه به کاغذی که از دیوان شعر خیام بریده و جمله ای که روی آن نوشته شده بوده است، احتمال داده می شود این مرگ خودکشی و آن نامه آخر قربانی بوده است. اما این پرونده همچنان برای دولت استرالیا یک راز به حساب می آید.

نشانه Wow!،پیامی از بیگانگان

در یکی از شب های تابستان در سال 1977 میلادی، «جری اهمن»، از داوطلبان تحقیق در مورد هوش فرازمینی نخستین فردی بوده است که از جهان بیگانه (موجودات فضایی) پیغام دریافت کرده است. اهمن، امواج رادیو را از فضای عمیقی اسکن کرد به امید اینکه نشانه ای از موجودات بسیار باهوش فضایی دریافت کند.  او در این تحقیق با توالی حروف مواجه شد.

640px-Wow_signal

این سیگنال ها 72 ساعت ادامه داشته اند، طولانی ترین زمانی که اهمن می توانسته است در تحقیقات خود ثبت کند. این سیگنال ها از جایی مخابره شده اند که انسان تا آن زمان در سفر به آن موفق نبوده است: جایی در کنار ستاره ها که 120 سال نوری از ما دور است. از آنجا که اهمن واژه Wow! را در برگه اصلی سیگنال ها نوشته است، آن را نشانه Wow! نامیده اند.

نامه های زودیاک،قاتل سریالی

نامه های زودیاک، سریالی از 4 نامه رمزگذاری شده هستند و اعتقاد بر این است که توسط زودیاک نوشته شده اند: یک قاتل سریالی که در اواخر دهه 1960 و اوایل دهه 1970 میلادی باعث وحشت ساکنین سان فرانسیسکو بود. این نامه ها به گونه ای نوشته شده اند که پلیس و روزنامه نگاران را به تمسخر گرفته است. یکی از این چهارنامه، رمز گشایی شده است و سه نامه دیگر همچنان مرموز و کشف نشده باقی مانده اند. هویت زودیاک نیز ناشناخته باقی مانده است.

zodiac_killer

سنگ راهنما گرجستان،یادبود ایستاده در شهرستان البرت

سنگ راهنما گرجستان که با نام «استون هنج آمریکایی» نیز شناخته می شود، یک ستون یادبود ایستاده در شهرستان البرت در گرجستان است که در سال 1979 میلادی ساخته شده است. نوشته های روی این سنگ به 8 زبان دنیا، انگلیسی، اسپانیایی، سواحیلی، هندی، عبری، عربی، چینی و روسی نوشته شده است. همه آنها 10 فرمان جدید عصر روشنفکری در قرن 18 میلادی را یادآوری می کنند. اما در کنار آنها، نشانه های موجودات فضایی هم به چشم می خورد.

1452018885859939
حتی اگر این مجسمه نوشته‌ی رمزدار هم نداشت،، هدف و منشا شکل گیری این سنگ نوشته مرموز است. این ستون ها توسط فردی با نام مستعار R.C. Christian ساخته شده اند. از میان ده فرمان، یکی از آنها بیشترین بحث را دارد: «حفظ بشریت زیر 500 میلیون، توازن با طبیعت است». بسیاری از کارشناسان معتقد هستند نسل بشر کاهش پیدا خواهد کرد و به تعداد مشخصی خواهد رسید. برخی دیگر نیز معتقد هستند که شاید دنیای جدیدی به وجود بیاید.

Rongorongo،سیستم الفبای تصویری

rongorongo
Rongorongo، سیستم الفبای تصویری است که روی صنایع دستی متنوع در جزایر شرقی نوشته می شوند. بسیاری بر این اعتقاد هستند که این نوع نگارش شاید یکی از چهار اختراع مستقل انسان در زمینه خط بوده است که گم شده و از بین رفته است. این تصویرنگاره ها هنوز رمزگشایی نشده و همچون راز باقی مانده اند. 

 

 
اشتراک گذاری

۱ دیدگاه

قرار دادن یک دیدگاه