وان ترکیه محبوب ایرانیان!!

0 728

وان بزرگترین شهر در شرق ترکیه که مرکز استان وان می‌باشد. یکی از شهرهای تاریخی و زیبای ترکیه است با جمعیتی نزدیک به ٣۶۱،۱۶۳ نفر. مردم این شهر به زبان کردی کرمانجی سخن می‌گویند.

این شهر از شمال وغرب به دریاچه وان از شرق به کوههای مرتفع سیاه کوه و اِرک واز جنوب به کوه آرتوس چسبیده است.عمده شهرت جهانی این شهر بدلیل وجود گربه‌های سفید پشمالویی با یک چشم آبی و دیگری زردرنگ است که به گربه وان مشهوراند.همچنین وان نام دریاچه‌ای است که شهر وان در شرق آن واقع است.از روستاهای قدیمی حومه شمالی وان که هم‌اینک بخشی از شهر شده می‌توان به روستای شهباغ اشاره کرد که منطقه‌ای با باغ‌های فراوان است

95287958d95ece

مدیر فرهنگ و گردشگری استان وان ترکیه از سفر نوروزی 43 هزار و 500 ایرانی به این شهر در تعطیلات عید امسال خبر داد.به گزارش ایرنا و به نقل از خبرگزاری دوغان ترکیه، مظفر آکتوغ در این خصوص گفت: این تعداد مسافر از طریق فرودگاه وان و همچنین پایانه مرزی رازی کاپی کوی وارد این شهر شده اند.وی با اشاره به حضور بیش از 45 هزار و 500 نفر در مدت مشابه سال گذشته افزود: کاهش فقط دو هزار نفری مسافران نوروزی ورودی از ایران به شهر وان، با وجود تبلیغات سوء رسانه ای در خصوص مسائل امنیتی این شهر خوشحال کننده است.

van

وی اضافه کرد: هدف آینده ما افزایش بیش از پیش تعداد مسافران ورودی به شهر وان در طول سال و تبدیل شهر وان به مرکز جاذبه گردشگری است.مدیر فرهنگ و گردشگری وان تاکید کرد: مسافرانی که این شهر را برای گردشگری در نوروز امسال انتخاب کرده بودند، بدون کوچک ترین مشکل امنیتی و یا آسیب این شهر را ترک کردند که این امر بسیار راضی کننده است.

به گزارش ایرنا، شهر وان در حدود 100 کیلومتری مرز ایران قرار دارد و بزرگ ترین شهر شرق ترکیه به شمار می رود. سالانه ده ها هزار ایرانی برای گردشگری، شهر وان ترکیه را انتخاب می کنند.

van7

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه