!!این بار از طریق گیرنده تلویزیونی هک می‌شوید

0 2,664

باورتان می شو از طریق تلویزیون خودتان در منزل هم هک شوید؟!!این یک امر ناممکن به نظر می رسد اما شما از این به بعد به وسیله تلویزیون خودتان هک می شوید در ادامه با ما همراه باشید!!

موبنا – تلویزیون‌های هوشمند پنجره جدید را به روی هکرها باز کرده‌اند و مجرمان سایبری از این پس راحت‌تر می‌توانند وارد حریم شخصی کاربران شوند.به گزارش موبنا، تولیدکنندگان سیستم‌های امنیتی به صورت ویژه بر گوشی‌های هوشمند و رایانه‌های شخصی تمرکز کرده‌اند و به همین خاطر گیرنده‌های تلویزیونی در مقابل حملات سایبری بی‌دفاع باقی مانده‌اند.

103114113_8618f9775a

تلویزیون‌های هوشمند به دنبال در اختیار گرفتن سیستم‌های عامل موبایلی از جمله اندروید نمی‌توانند ابزارهای امنیتی آنها را هم اجرا کنند و کارخانه‌های تولیدکننده هم معمولا قابلیت امنیتی ویژه برای آنها ارایه نمی‌کنند.باید توجه داشت تلویزیون‌های هوشمند فقط یک ابزار خانگی محسوب نمی‌شوند. این دستگاه بیشتر مواقع در سازمان‌ها یا سالن کنفرانس مورد استفاده قرار می‌گیرد و همین مسئله می‌تواند امنیت اطلاعات حساس را هم به خطر بیاندازد.

تلویزیون-امنیت

مرکز تحقیقاتی Research and Market پیش‌بینی کرده است فروش جهانی تلویزیون‌های هوشمند تا سال ۲۰۱۹ میلادی رشد ۲۰ درصدی را در بازار جهانی تجربه می‌کند.اگرچه هنوز حملات به تلویزیون‌های هوشمند گسترده نشده است، ولی کارشناسان امنیتی هشدار دادندکه به زودی هکرها تمرکز اصلی خود را به این دستگاه معطوف می‌کنند و کاربران از آنچه که توقع ندارند مورد حملات سایبری قرار می‌گیرند.

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه