لج باز هزار و سیصد ساله را بشناسید!!

0 797
سنگ “کریشنا” یا “ونیرال کال”-سنگ خدای آسمان- در شیبی 45 درجه به مدت یک هزار و 300 سال است که بر جاذبه زمین غلبه کرده و البته جا خوش کرده است.به گزارش توریسم، بومیان منطقه معتقدند که این سنگ 250 تنی واقع در “ماهابالی پورام”-جنوب هند- را خداوند آنجا قرار داده است و برخی می گویند بیگانگان و دانشمندان هم آن را یک شکل گیری طبیعی در زمین شناسی می دانند.
1

سالیان سال،تغییرات آب و هوایی می توانسته سنگ را جا به جا کند اما سنگ ذره ای هم تکان نخورده و امروزه گردشگران و حتی بومیان برای انداختن عکس یادگاری به این منطقه سفر می کنند.در سال 1908 حاکم شهر با استفاده از 7 فیل سعی کرد که سنگ را تکان دهد اما موفق نشد.

4

کریشنا در اساطیر هند:

کریشنا ظهور ویشنو در پنج هزار سال پیش در جنگی بزرگ به نام کوروکشترا بوده‌است. طی این جنگ، کریشنا به دوست و مرید خود آرجونا آموزش‌های مهمی را در زمینهٔ شناخت روح، خداوند، و سه راه رسیدن به خداوند یعنی راه شناخت (جنانایوگا)، عمل (کارما یوگا)، و عشق (باکتی یوگا) را ارائه می‌دهد. این آموزش‌ها در کتاب باگاوادگیتا آمده‌است که کتاب مقدس اکثریت شاخه‌های آیین هندو بوده و خود بخشی است از حماسه بزرگ مهاباراتا که به همراه رامایانا دو منظومه حماسی بزرگ هند به شمار می‌روند.

تندیس کریشنا در حال نی نواختن، معبد سری مایرامان، سنگاپور.

تندیس کریشنا در حال نی نواختن، معبد سری مایرامان، سنگاپور.

طبق این دو منظومه و همچنین تعدادی از پوراناهای هند، کریشنا یکی از اوتاره‌ها یا ظهورات خداوند (ویشنو) بر روی زمین است.در بهگود گیتا کریشنا بارها خود را شخصیت اعلای خداوند و منشأ تمام کائنات معرفی می‌نماید. آرجونا در قسمتی از این گفتگو از او می‌خواهد فرم اصلی و جهانی خود را به او نشان دهد که این درخواست مورد اجابت کریشنا قرار می‌گیرد.

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه