صحرا،ستاره باران می شود!!

0 1,391

هنرمند واقعی کسی است که بتواند هر چیزی را به یک اثر هنری تبدیل کند،حالا اثر هنری هر چیزی می تواند باشدال مشاهده چیز فوق العاده ای است.

بروس مانرو  هنرمند اهل انگلستان در جدیدترین پروژه‌ی خود به سراغ رنگ‌آمیزی رفته است؛ با این تفاوت که رنگ‌های او درواقع چراغ‌های الکتریکی مخصوصی هستند و بوم نقاشی او نیز دشت‌ها و صحراها هستند! او مدت‌هاست که به دلیل شاهکارهای نوآورانه‌ای که با استفاده از چراغ‌ها انجام می‌دهد معروف شده است و یکی از چهره‌های شناخته‌شده در هنر انگلستان به‌حساب می‌آید.

surreal-light-installations-field-of-light-bruce-munro-uluru-australia-2-620x424

کاری که او انجام می‌دهد این است که به مناطق دور افتاده و کمتر شناخته شده سفر می‌کند و با نصب چندین هزار چراغ زیبا در رنگ‌های مختلف، آن مکان را به یک نقطه‌ی دیدنی و لذت‌بخش تبدیل می‌کند. پروژه‌ی او «دشت روشنایی» نام دارد و در ادامه‌ی مسیر انجام آن، مانرو به سراغ صحرایی در استرالیا رفته است.

_56984818_56984817

ین صحرا نام خاصی ندارد و در منطقه‌ای واقع شده است که نزدیک‌ترین منطقه‌ی شناخته شده به آن، منطقه‌ی اولورو است؛ به همین دلیل به آن، منطقه‌ی مجاور اولورو می‌گویند. منطقه‌ی اولورو (Uluru) که با نام صخره‌ی آیرس (Ayers Rock) هم شناخته می‌شود، منطقه‌ای کوهستانی است که دارای خاصیت‌های روحانی است و افراد برای طی کردن مراحل معنوی و مراقبه‌های عبادی به آنجا می‌روند.

surreal-light-installations-field-of-light-bruce-munro-uluru-australia-4

مانرو در سال ۱۹۹۲ و در جریان انجام پروژه‌ای، از صحرای سرخ به منطقه‌ی اولورو سفر کرده بود و از آن زمان با این منطقه آشنا بوده است. طبق گفته‌ی خود بروس مانرو، در جریان سفر به این منطقه او با جریان قدرتمندی از انرژی معنوی روبرو شده بوده است و این جریان باعث روشنایی و گرمای خاص آن منطقه شده بوده است.

brucemurno_2349

مانرو با استفاده از ۵۰ هزار چراغ مخصوص که به شکل ساقه‌ی علف‌های صحرایی هستند، این منطقه را تزیین کرده است و هر منطقه را به رنگ خاصی درآورده است؛ گویا یک انرژی هارمونیک در بستر خاک منطقه جریان دارد.

uluru2-xlarge

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه