با سوار شدن در این قطار نامرئی شوید..

1 3,294

کشور ژاپن که یکی از قدرت های برتر جهان در زمینه فناوری می باشد این بار اقدام به ساخت قطاری کرده که به دلیل طراحی خاص بدنه آن در طبیعت محو می شود…

 به گزارش جام جم،‌ این شرکت خصوصی ژاپنی که عمده فعالیت های خود را در زمینه های خطوط ریلی، گردشگری و املاک و مستغلات معطوف کرده در تلاش است تا با رونمایی از این قطار مسافربری سریع السیر، بیش از پیش نام خود را بر سر زبان ها بیاندازد و مسافران بیشتری را در رقابت با سایر کمپانی های راه آهن خصوصی و دولتی فعال در کشور ژاپن به خود جذب کند.

display

گفته می شود طراحی این قطار به گونه ایست که قادر است در حین حرکت در طبیعت و مناظر طبیعی، نور را به گونه ای منعکس کند که از چشم ها پنهان بماند.

شخصی به نام کازویو سجیما که یکی از معماران برجسته ژاپنی محسوب می شود طراحی این قطار را بر عهده گرفته و قرار است بدنه این وسیله حمل و نقل عمومی را با استفاده از وسایلی همچون شیشه، فلز و سنگ مرمر که از خاصیت بازتابندگی بالایی برخوردارند طراحی کند.

10

وی که تاکنون سابقه طراحی هیچ قطاری را در کارنامه ندارد، پیش تر جایزه معماری Pritzker در ژاپن را از آن خود کرد. این جایزه که در نوع خود به عنوان نوبل معماری محسوب می شود به معمارانی تعلق می گیرد که نتیجه کار آن ها نشان دهنده بکارگیری ترکیبی از استعداد، چشم انداز و تعهد است که با آمیخته شدن با هنر معماری، منجر به تولید ساختمان هایی منحصر به فرد شده است.

سجیما در این خصوص عنوان می کند:”عبور قطارهای اکسپرس از مناظر طبیعی مختلف از قبیل کوه ها و دشت ها، جرقه تولید قطاری را در ذهن من بوجود آورد که می تواند در حین عبور از این مناظر، خود نیز بخشی از آن شود. همچنین، علاقه مندم تا این قطارها به گونه ای تولید شوند تا با برخورداری از امکاناتی از قبیل اتاق نشیمن و غیره، احساس راحتی و رفاه را برای مسافران به ارمغان آورند.”

9035516279_5d1673f1a1_b

گفته شده، قسمت های خارجی این قطار یعنی Red Arrow با سطحی نیمه شفاف و آینه ای پوشانده خواهد شد و به گفته خانم سجیما، سطح بیرونی این قطار با آن چه که تاکنون دیده اید متفاوت خواهد بود.قرار است ساخت این قطار در کارخانه هیتاچی که پیش تر سابقه تولید قطارهای Shinkansen را در کارنامه دارد انجام شود

منبع:تک شات

wpid-family_portrait_bribes_tips_to_be_creative_2-2010-12-11-22-51

گرچه قطارهای سریع السیر و براق ژاپن با چنان سرعتی در طبیعت حرکت می کنند که به سختی دیده می شوند اما خلاقیت در ساخت این قطار های نامرئی بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

اشتراک گذاری

۱ دیدگاه

قرار دادن یک دیدگاه