بلندترین ساختمان در جهان ما اینجاست

1 215

برج خلیفه یا برج دبی آسمان‌خراشی در شهر دبی امارات متحدهٔ عربی است. این برج با ۱۶۳ طبقه قابل استفاده و ۸۲۸ متر ارتفاع، در حال حاضر بلندترین سازه و آسمان‌خراش ساخته شده به دست انسان است. ساخت این برج از ژانویهٔ ۲۰۰۴ (۱۳۸۲ ه. ش) آغاز شد و در روز چهارم ژانویهٔ ۲۰۱۰(۱۴ دی ۱۳۸۸) گشایش یافت.

Why-Dubai-section-Image-B

برج خلیفه در ابتدا با نام «برج دبی» شناخته می‌شد اما در روز افتتاحیه توسط شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، نام آن به افتخار حاکم امارات، خلیفه بن زاید آل نهیان‎، به «برج خلیفه» تغییر کرد.برج خلیفه دارای بیش از هزار واحد آپارتمان، ۴۹ طبقه اداری، ۴ استخر و یک کتابخانه مخصوص ساکنان است. همچنین هتل آرمانی با ۱۶۰ اتاق به طراحی جورجیو آرمانی در طبقات اولیهٔ برج واقع است.3384957492_20357f35cc_o

طراحی این برج اثر شرکت آمریکایی اسکیدمور، اوینگز، مریل (SOM) و ادرین اسمیت با الهام از معماری اسلامی، طبیعت صحرا و گل Hymenocallis استبرج خلیفه یا برج دبی در امارات متحده عربی با 829 متر ارتفاع، رکورددار بلندترین ساختمان جهان، بلندترین مسجد جهان، بیشترین تعداد طبقات است.برج خلیفه دبی یا برج دبی که در امارات متحده عربی قرار دارد، با 829.8 متر ارتفاع رکورد دار بلندترین ساختمان جهان است.

dubai-abu-dhabi-bbq-ferrari-world-hanh-trinh-vuot-sa-mac-khach-san-4-sao-201533142143133

آبنمای خارجی برج خلیفه که توسط شرکت WET و به ارزش 218 میلیون دلار ساخته شده، 275 متر ارتفاع دارد و دارای 6600 چراغ و 50 پروژکتور رنگی است که در شب، نمایی زیبا و بی‌نظیر ایجاد می‌کند. این آبنما، آب را تا ارتفاع 150 متر به بالا پرتاب می‌کند و همراه با رقص نور، موسیقی کلاسیک عربی نیز پخش می‌شود. آبنمای برج خلیفه در پی نتایج یک نظرسنجی، آبنمای دبی نامگذاری شد.

اشتراک گذاری

۱ دیدگاه

قرار دادن یک دیدگاه