خرید کنید… هزینه آن را با یک لبخند پرداخت کنید..

0 2,922

مایلید هزینه خرید خود را با یک لبخند زیبا و گرفتن عکس سلفی بپردازید؟شرکت های گوگل ، آمازون ، اپل و مستر کارت در حال طراحی سیستم خریدی هستند که می تواند هویت شما را با لبخند تایید نماید…

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس به نقل از اینورس، آمازون و مسترکارت در حال همکاری با یکدیگر به منظور راه اندازی سیستم تایید خرید جدیدی از طریق سلفی گرفتن در برابر دوربین گوشی هستند.

woman-taking-self-portrait_mqiio8

گوگل هم به همین منظور برنامه ای موسوم به Hands Free را طراحی کرده و اپل هم طبق معمول به طور مخفیانه برنامه های خود در این زمینه را پی می گیرد. فناوری های مورد استفاده بدین منظور محدود به شناسایی چشمان کاربران نبوده و از قابلیت های فراوانی برای تشخیص تمامی ویژگی های چهره افراد برخوردارند.

paywalletپیشرفت های یاد شده باعث خواهد شد تا چند سال دیگر در فروشگاه های بزرگ به جای صندوق دارهای دریافت کننده پول شاهد نصب دوربین هایی باشیم که کاربران با قرار گرفتن در برابر آنها و پلک زدن یا چشمک زدن هویت خود را تایید کرده، هزینه خرید اقلام مختلف را می پردازند و سپس از فروشگاه خارج می شوند.

img-invisible

پیش بینی می‌شود جایگزینی این فناوری با استفاده از پول نقد و کارت های اعتباری برای خرید، اشتیاق مردم به خرید کردن را افزایش دهد و عرصه تجارت الکترونیک را بهبود ببخشد. کاربران برنامه Hands Free گوگل که به همین منظور طراحی شده بعد از تکمیل خرید باید بگویند من با گوگل می پردازم.

Hands-Free-vs.-Apple-Pay

سپس صندوق دار نمایه کاربر برنامه یاد شده را در Hands Free مشاهده کرده و هویت وی را تایید می کند. بدین شکل فرایند پرداخت نهایی می شود. این خدمات هم اکنون به طور آزمایشی در برخی شعب مک دونالد در حال ارائه است.

Google_App2

تایید خبر خرید شرکت Emotient توسط اپل هم نشان می دهد که ارزشمندترین شرکت فناوری دنیا به مقوله مذکور بی توجه نیست. Emotient شرکتی نوپاست که در زمینه تولید تجهیزات شناسایی چهره و احساسات تخصص دارد.در حالی که برخی کارشناسان در مورد میزان امنیت این سیستم ها در برابر حملات هکری و حفظ امنیت شخصی و داده های خصوصی کاربران از این طریق تردید دارند، گمانه زنی ها حاکیست استفاده از چنین سیستم هایی از سال 2017 به تدریج فراگیر خواهد شد.تکنولوژی شکل پرداخت هزینه را دستخوش تغییرات زیاده نموده چنانچه در عصر حاضر شیوه دریافت و پرداخت وجوه کاملا با شکل سنتی آن تفاوت دارد.

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه