20 روش عالی برای استفاده از یک بطری قدیمی – بخش اول

0 827

آب معدنی، نوشابه، نوشابه انرژی زا، آب میوه – این مایعات معمولا در بطری ها موجود است. به صورت روزانه ، چه تعداد بطری سرانجامش پرتاب به سمت سطل بازیافت است؟تازه همه ی اینها موقعی ایست که در منزل هستید، در بیرون از خونه چقدر از این بطری های پلاستیکی استفاده می کنید و به سطل زباله می اندازید؟

سهم شما برای کمک به حفظ محیط زیست چی میشه؟ آیا تا بحال بدنبال راه حل هایی برای استفاده مجدد این بطری ها گشته اید؟ این مقاله بدنبال پاسخ همین پرسش است:

1-) گلدان گل

شما غالبا در مغازه های عتیقه فروشی یا مغازه های گل فروشی گلدان های زیبا مشاهده می کنید، اما در اصل از مواد بازیافتی تهیه شدند.شما می تونید با یک اسپری رنگ سفید مات و بطری های پلاستیکی شیر یه گلدون زیبا درست کنید.

01  
2-) بطری نخ تزینی

یکی دیگه از استفاده های بطری های قدیمی تزیین آن بوسیله ی نخ های رنگی است که با قرقره نخ از بالا به پایین دور آن پیچیده و  به جای رنگ از آن استفاده می کنیم. یه کم فقط الگوی خشنی محسوب میشه.

02
3-) بطری های نوار چسب طرحدار

نوار چسب های طرحدار در انئاع الگوها، رنگ، طرح و ضخامت آمده است.با مجموعه بطری های پلاستیکی شما در منزل دارید با این نوار چسب های طرحدار براحتی می تونید بطری ها را به گلدان جامدادی تغییر کاربری بدید.

044-) نگه دارنده روزنامه

با برش قسمت بالایی بطری به یک اندازه و با یک قطعه فلز یا چوب همه ی آنها را در یک راستا به عنوان جایی روزنامه میشه استفاده کرد. شما می تونید آنها در پاسیو یا اتاق نشیمن و  اتاق خواب قرار داده  و طوری ساماندهی کنید که همیشه در دسترس و فضای کمی را اشغالکرده باشه.

055-)جا مدادی

به جای هزینه برای خرید جامدادی یا لیوان سرامیکی،شیشه ای می توانید با بطری های پلاستیکی قدیمی استفاده بهینه انجام بدید.برش، طرح برش و طرح های رنگی آن می تونه از آنها جامدادی زیبایی بسازه.

066-) باغ گلدان های عمودی از بطری های قدیمی

حتی اگر فضایی برای ایجاد یک باغ، باغجه ی عمودی ندارید حداقل میشه به عنوان یه گلدان دیواری استفاده کنید.

077-) فیدر پرنده

اگر فضای مناسب همانند باغچه جلو یا حیات خلوتی دارید میتونید با درست کردن یک فیدر پرنده و آویز آنها بوسیله ی قاشق قدیمی چوبی در یک مکان استراتژیک بهترین بهره را از بطری های قدیم برد.

088-)جایی گیاهان دارویی

اگر شما از نگاه کردن به باغ گلدان های عمودی شلوغ لذتی نمی برید می تونید با سازماندهی یک باغ گیاهان دارویی کوچیک درست کنید.از بطری های پلاستیکی قدیمی می تونید به عنوان ظرف برای شن و ماسه استفاده کنید و یا با استفاده از یک قابلمه قدیمی یک پوشش و حفاظ برایش درست کنید.

099-)حلق آویز گلدان با بطری های آب

از بطری های آب می تونید به عنوان یک گلدان برای شکوفه گل و گیاهان دیگه استفاده کنید.

1010-) پایه جواهر

از پایین بطری میشه با رد کردن یک میله از وسط آن به عنوان یک جای جواهر استفاده کنید یاچند ابزار دیگر همانند تخته ی چوب و پیچ مهره ها یک جای جواهری زیبا فراهم کرد.

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه