انفجار گلکسی S3 در تخت خواب پسر جوان

4 11,680

موبایل ها همانقدر که در زندگی ما نقش مهمی دارند و به عنوان یک وسیله کارآمد استفاده می شوند اگر که به درستی از آن ها استفاده نکنیم می توانند منجر به حادثه شوند

طبق خبری که ساعاتی قبل به دستمان رسید، یک دستگاه گلکسی S3 سامسونگ در حال شارژ رها شده بود که چندی بعد منفجر شده است.هر از چند گاهی خبرهای مربوط به انفجار، ذوب شدن و خم شدن محصولات مختلف نظیر تلفن و تبلت‌ها در فضای وب و رسانه‌ها پخش می‌شوند. با این که گاهی اوقات این خبرها بیشتر جنبه تخریبی دارند و کاملاً هدف‌دار هستند، اما از برخی اتفاقات باید عبرت بگیریم تا قربانی دیگری از آن نباشیم.

معمولاً این خبر‌ها را پیرامون شرکت‌های بزرگ تکنولوژی نظیر سامسونگ و اپل (خم شدن آیفون 6 پلاس) می‌شنویم. به نظر می‌رسد دوباره تلفن در حال شارژ شدن شرکت سامسونگ حادثه‌ای آفریده است.

gsmarena_001-638x425

پسر صاحب این تلفن حین انفجار گلکسی S3 بر روی تخت کنار آن بوده اما خوشبختانه آسیب جدی به وی وارد نشده و پس از مشاهده دود از کنار آن دور شده است. بر اثر این حادثه، ابتدا رویه تخت سوراخ شده و کم‌کم تشک و لایه‌های درونی آن آسیب دیده‌اند. والدین این پسر بچه قصد مراجعه به مرکز خدمات بیمه و یا خود سامسونگ را ندارند، چراکه معتقدند به دلیل چند ساله بودن محصول احتمالاً فقط وقت خود را تلف می‌کنند و چیزی به دست نخواهند آورد.

مادر این پسر بچه در مصاحبه‌ای اعلام کرده است که فرزندش از به صدا در آمدن آلارم دود از خواب بیدار شده است. وی همچنین افزود که اعضای خانواده از این اتفاق یک درس ارزشمند گرفته‌اند.

این یک حادثه خوشایند برایمان نبوده، اما حداقل از آن درس‌هایی گرفتیم؛ اول این که از این به بعد تلفن و تبلت های خود را تنها در ساعات روز شارژ می‌کنیم و دوم این که دیگر آن‌ها را در کنار پارچه، فرش و مواردی از این قبیل قرار نخواهیم داد – مادر پسربچه

همان‌طور که گفتیم، خوشبختانه طبق گزارش رسمی منتشر شده هیچ کس در این حادثه آسیب ندیده است. در بسیاری از این موارد و حوادث، مقصر اصلی یک شارژر غیر اصل و مشکل دار است، به خصوص هنگامی که تلفن‌های قدیمی را شارژ می‌کنیم. با این حال هنوز علت اصلی بروز این حادثه مشخص نشده است.

در تصویر بالا، نمایی از باتری گلکسی S3 پس از بروز این حادثه را مشاهده می‌کنید. امیدواریم با رعایت نکات ایمنی هرگز چنین اتفاقی برای شما عزیزان رخ ندهد. از شارژ کردن تلفن هوشمند خود در اوقات شب و به مدت طولانی خودداری کنید.

 

اشتراک گذاری

۴ دیدگاه

  1. 0
    0

    متاسفانه هنوزهم ازشارژرهای تقلبی یاغیراورجینال استفاده میشودوگوشی ساعتهای طولانی درشارژقرارمیگیردکه این امربسیاربرای باطری مضراست ووقتی باطری گوشی بعدازشارژشدن ساعتهادرجریان برق شارژرقرارمیگیرد دوست من چه انتظاری ازباطری بخت برگشته داری یاداغ میکند ازطول عمرش کاسته میشودویابه یکباره قاط میزند وبه قول معروف میترکاند… ربطی هم به برندگوشی ندارد…والسلام نامه تمام.

  2. 3
    3

    از سامسونگ بیشتر این نمیشه توقع داشت . همه گوشی های سامسونگ مث بخاری داغ میکنه . هنگ میکنه و فقط مردمو با اعداد ارقام و تبلیغات گول میزنه. منم گوشی سامسونگ s6 خریدم .ینی پولمو انگار دور ریختم . کمتر 10روز بعدش با کلی ضرر فروختم . و گوشی سونی گرفتم و واقعا همه جوره ازش راضیم

قرار دادن یک دیدگاه