فناوری پوشیدنی امیدی برای بیماران پارکینسون

0 124

بیماری پارکینسون همان لرزش در وضعیت استراحت است که شیوع آن بیشتر در سنین پیری است اما در جوانان هم دیده می‌شود شیوع آن در تمام مناطق دنیا یکسان است.

پژوهشگران یک شرکت وابسته به دانشگاه یورک توانسته‌اند یک فناوری پوشیدنی برای بهبود وضعیت بیماران مبتلا به پارکینسون بسازند.

لوودوپا یکی از داروهای بسیار موثر برای درمان بیماری پارکینسون است. با این حال، بسیاری از بیماران پس از استفاده از این دارو، درگیر حرکات غیرارادی می‌شوند که کیفیت زندگی آنان را پایین می‌آورد.

Munich_Eye_24_16_11_38

امیر ده‌سروی، از پژوهشگران این شرکت می‌گوید: «این حرکات به خاطر میزان بالای داروست نه بیماری. ما تلاش می‌کنیم که در بازه‌های ۲۴ ساعته بیمار را زیر نظر بگیریم تا ببینیم بیماری در خانه یا محل کار با او چه می‌کند و دارو چه اثری روی او می‌گذارد».

این فناوری پوشیدنی که در آخرین نمایشگاه فناوری‌های پوشیدنی در لندن معرفی شد، LID-Monitorنامیده می‌شود.

160413163058_clearskymdcom_640x360_clearskymd.com

این شرکت معتقد است که این مجموعه پوشیدنی، راهی امن و ساده برای بررسی این بیماری در خانه و بدون نظارت در درمانگاه است.

آقای ده‌سروی می‌گوید: «خروجی حسگرها بررسی شده و با استفاده از الگوریتم‌های تکاملی تجزیه و تحلیل می‌شوند. سپس پزشک معالج با استفاده از اطلاعات خروجی این فناوری می‌تواند با تنظیم میزان دارو، عوارض جانبی و حرکات غیرارادی آزاردهنده را به طور موثری کاهش دهد».

sensors-14-10691f1-1024

این فناوری از شش حسگر بی‌سیم کوچک تشکیل شده است که در پاها، دست‌ها، سر و تنه بیمار نصب می‌شوند. این شش حسگر حرکات بیمار را در بازه‌های معین بررسی کرده، علائم و نشانه‌های بیماری پارکینسون را از حرکات دیگر جدا می‌کند و به صورت الکترونیکی به متخصص برای تفسیر نمودار می‌فرستد.

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه