قلعه ارواح ادینبورگ

0 5,119

 

قلعه های وحشتناک زیادی در دنیا وجود دارند که بیشتر از خود بنا، شایعات موجب ایجاد ترس از آنها شده است . در این میان قلعه ادینبورگ اسکاتلند از معروفترین هاست.قلعه‌ی ادینبورگ در اسکاتلند یکی از مکان‌هایی است که بیشتر از جاهای دیگر در آن شایعه وجود روح گزارش شده است. این قلعه که رو به شهر ادینبورگ دارد، دارای چندین سیاهچال است که در طول قرن‌ها محل شکنجه و قتل هزاران زندانی بوده است.
انحصار وزارت جنگ بر قلعه تنها در سال 1923 پایان یافت، زمانی که ارتش به طور رسمی به توپخانه ی جدید ردفورد منتقل شد. با این حال قلعه همچنان با ارتش مرتبط است. هنوز هم که هنوز است نگهبانان هنگام باز شدن قلعه، در برابر دروازه‌ی آن می‌ایستند تا از افتخارات اسکاتلند محاظت کنند.

در چند مورد، کسانی که از قلعه بازدید کرده‌اند، چند شایعه معروف را تکرار کرده اند ،وجود یک شبح فلوت‌زن، یک طبل‌زن بی‌سر، اشباح زندانیان فرانسوی جنگ هفت ساله و زندانیان مستعمره در جنگ استقلال آمریکا و حتی روح یک سگ که در قبرستان سگ‌ها پرسه می‌زد را تأیید کرده‌اند!

Edinburgh-Castle-Pic-DRJPG-1024x538 

معروفترین شایعات وحشتناک
بسیاری از قلعه، صدای روح‌مانند طبل شنیده‌اند. با این حال کمتر کسی خود طبل‌زن را دیده. دلیل این مسئله، آن است که روح طبل‌زن تنها زمانی ظاهر می‌شود که قرار است به قلعه حمله شود، اتفاقی که مدتی است نیفتاده. بر اساس تاریخ، او اولین بار زمانی که در سال 1650 کرامول به قلعه حمله کرد دیده شد، در حالی که شکل یک پسر بی‌سر را داشت.

در عمق پی قلعه، چند تونل وجود دارد که آن را به رویال مایل و ظاهراً هلیرود پلس وصل می‌کنند. گفته می‌شود یک فلوت‌زن تنها به زیر قلعه فرستاده شد تا آنچه را که در عمق پنهان شده، بررسی کند. او فلوتش را برداشت تا کسانی که بالا هستند با شنیدن صدای فلوت زدن وی بتوانند مسیر حرکتش را ارزیابی کنند. ناگهان، در میان راه، صدای فلوت قطع شد. یک گروه نجات به پایین فرستاده شد اما آنها دست خالی بازگشتند و گفتند که فلوت‌زن ناپدید شده. تا امروز صدای فلوت او شنیده می‌شود که بی‌طاقت در میان تونل‌ها قدم می‌زند.

princes-street-gardens

 

یک زندانی به امید این که به رویال مارک برده شود، خود را در پشته‌ی مدفوع حیوانات مخفی کرد. وقتی پشته در سراشیبی‌های صخره‌ای قلعه خالی شد، مرد بیچاره مُرد. بازدیدکنندگان می‌گویند روح او سعی می‌کند آنها را از برج‌ها هل دهد و همیشه هنگام حضور او بوی کود پخش می‌شود!

تحقیقات علمی
در بخشی از برنامه‌ی علمی بین‌المللی ادینبورگ، دکتر ریچارد وایزمن، روانشناسی از دانشگاه هارتفوردشایر در جنوب شرقی انگلستان، 240 داوطلب را انتخاب کرد تا در یک تحقیق ده روزه، آن مکان را که ظاهراً شبح‌زده بود بررسی کنند. داوطلبان که از سراسر دنیا انتخاب شده بودند، به گروههای ده نفره تقسیم شدند تا به سرداب‌‌ها، اتاق‌ها و زیرزمین‌های نمور و مورمور‌کننده‌ی قلعه سر بزنند. تیم وایزمن به ابزار پیشرفته‌ی تشخیص روح همچون سنسورهای حرارتی و ژئومغناطیس، دستگاههای دید در شب و دوربین‌های دیجیتال مجهز بودند.

edinburgh-castle-winter-time

تمام داوطلبان به دقت مورد بررسی قرار گرفتند. تنها کسانی اجازه‌ی شرکت در طرح را داشتند که چیزی از ماجرای قلعه نمی‌دانستند، با این حال در پایان پژوهش تقریباً نیمی از بازدیدکنندگان از وقوع پدیده‌هایی خبر دادند که قادر به توضیح آنها نبودند. همه‌ی این افراد وجود چیزی را در محل‌های مشهور به ماوراءالطبیعه بودن احساس کردند.تجربیات گزارش شده عبارت بودند از: کاهش‌های ناگهانی در دمامشاهده‌ی اشکال سایه‌ماننداین احساس که کسی تماشایشان می‌کندیک مورد احساس سوختگی بر روی بازویک چیز نامرئی که صورت را لمس می‌کند.

 

 

 

  

 

 

 

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه