ساخت پاپوش نمدی برای کودکان

0 2,439

ایده های خلاقانه زیادی برای ساخت وسایل مورد نیاز وجود دارد.می توان وسایل دور ریختنی را به وسایل زیبا و شیک تبدیل نمود. یا با هزینه کم و خرید چند وسیله کوچک به راحتی در منزل وسیله مورد نظرخود را ساخت.

به نقل از آکاایران: در این مطلب آموزش دوخت یک پاپوشنمدی نوزادی را برای شما تهیه کرده ایم. با ماهمراه شوید و این آموزش را فراگیرید.

200

 

آموزش دوخت کفش نوزاد با نمد ، بدون چرخ خیاطی و فقط با دست.

201

ابتدا پای نوزاد را مانند شکل اندازه می گیریم. طول و عرض کف پای نوزاد را اندازه بگیرید و روی این الگو پیاده کنید با بزرگ کردن الگوی کف پا بقیه اندازه ها هم متناسب با کف می شوند.

202

الگوی کف پا را طبق این اندازه گیری آماده کنید و برای قسمت دور کفش ، به اندازه دور تا دور کفی اندازه بگیرید.

203

قطعات الگو را روی نمد بگذارید و با در نظر گرفتن نیم سانت برای دوخت ببرید. (از هر کدام یکی هم برای آستری از یک پارچه نرم برش بزنید.

204

ثابت نگه داشتن تکه های رویه و کف کفش با سنجاق ته گرددو سر قسمت رویه را به هم وصل کنید و روی کفی بگذارید و با سنجاق ته گرد آن را ثابت کنید.

205

دوخت رویه و کفی کفش با دوخت دندان موشی. رویه را با دوخت دندان موشی به کفی بدوزید.

206

دوخت لبه های رویه و آستری کفش با دندان موشی. لبه های آستری و رویه را با دوخت دندان موشی به هم وصل کنید.
این طوری!

207

گوش های خرگوش را با دوخت دندان موشی روی کفش بدوزید. تکه سفید روی گوش هم فراموش نشود!

208

دوخت بینی و دهان به پوزه. با نخ صورتی بینی و دهان را روی پوزه بدوزید.

209

دوخت چشم ها با نخ مشکی. پوزه را روی قسمت جلو کفش ( یا صورت ) دوخت بزنید. چشم ها را با نخ مشکی با دوخت زنجیره ای بدوزید.

210

برای ساخت دم دور تا دور دایره به قطر 6 سانتی متر را کوک بزنید. کمی پنبه داخل آن بگذارید و با کشیدن نخ دایره را به صورت یک توپ کوچولو در بیاورید. دم را به قسمت پشت کفش و روی درزی که دوختید نصب کنید.

211

مرحله آخر دوخت کش توری روی کفش. یک تکه کش یک سانتی توردار به اندازه نصف عرض دهانه کفش را به دو لبه رویه کفش بدوزید تا کفش از پای نوزاد در نیاید!

می توانید با ساخت این پاپوش در رنگ های مختلف و یا طرح های مورد نظر خود و فروش آنها به صورت اینترنتی یا حضوری سود و درآمد خوبی کسب کنید.

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه