ارزش غذایی مواد خوراکی را از گوگل بپرسید

0 2,292

برای همه ما پیش آمده که بخواهیم از ارزش غذایی و میزان قند یا چربی موجود درا خوراکی ها مطلع شویم. گوگل این امکان را برای ما فراهم نموده است. 

به نقل از دیجیاتو:در این مطلب قصد داریم شما را با امکانی بسیار جالب در گوگل آشنا کنیم که احتمالا از آن بی اطلاع بوده اید: می توانید از این موتور جستجو برای داشتن یک تغذیه سالم کمک بگیرید.

namirnice-bez-glutena-1024x674

کافیست از آن سوال کنید که در یک غذای خاص چه میزان نمک، چربی یا کالری وجود دارد تا گوگل به صورت خودکار اطلاعات درخواستی را برای شما محاسبه نماید.

درخواست ها باید به زبان انگلیسی باشند و می توانید تقریبا در مورد هر ماده غذایی از آن سوال نمایید و مثلا بپرسید که چه میزان پروتئین در 89 گرم مرغ وجود دارد و گوگل نیز بی معطلی جواب می دهد 24 گرم. حتی می توانید برایش مشخص نمایید که گوشت سینه مرغ مدنظرتان است یا دیگر قسمت های پرچرب آن را پرسیده اید. حتی می توانید نام غذای یک رستوران شناخته شده را به موتور جستجو بدهید تا کالری و دیگر جزئیاتش را برای شما نمایش دهد.

Untitled

این امکان به خصوص برای افرادی سودمند واقع می شود که وزن خود را دائما زیر نظر دارند و تلاش می کنند حتی در حین حرکت نیز اطلاعات لازم را درمورد وعده غذایی شان داشته باشند.

Untitled1

در هر حال، امکان تعیین خصوصیات غذاها برای بسیاری سودمند واقع می شود اما لازم است بدانید که گوگل احتمالا اهداف بلندپروازانه ای فراتر از این را در سر دارد. در سال 2015 میلادی این شرکت نوعی اپلیکیشن بهره مند از هوش مصنوعی را معرفی کرد که lm2Calories نام داشت.

این اپ در واقع به شما می گوید که هر وعده غذایی تان چه میزان کالری دارد و برای این منظور صرفا کافیست که عکس غذا را به آن بدهید.

با استفاده از این قابلیت گوگل می توانید برای خود یک رژیم غذایی دقیق و مناسب  تنظیم نمایید.

 

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه