دستکشی که زبان اشاره را به گفتار تبدیل می‌کند

0 66

چه قدر خوب می شد اگر وسیله ایبود که زبان اشاره را به گفتار تبدیل می کرد!!حالا این دستکش این توانایی را دارد!!در ادامه با اخبار آنا با ما همراه باشید

به گزارش آنا به نقل از TechRadar، این دو دانشجوی دوره لیسانس دانشگاه واشنگتن در آمریکا نام این دستکش را «SignAloud» گذاشته‌اند. در این دستکش، حسگرهایی تعبیه شده است که تمامی حرکات و موقعیت دست کاربر خود را ثبت می‌کند و این اطلاعات را از طریق بلوتوث به یک کامپیوتر مرکزی ارسال می‌کند. این کامپیوتر حرکات ثبت‌شده را تحلیل می‌کند و آن را به گفتار یعنی کلمه و جمله تبدیل می‌کند و از طریق اسپیکر پخش می‌کند.

nf00223838-3

به گفته «نوید عضدی» و «توماس پریر»، این نخستین بار نیست که ابزار ترجمه زبان اشاره در جهان ساخته می‌شود ولی یکی از ارگونومی‌ترین (فاکتورهای انسانی) ابزاری است که تاکنون ساخته شده است که کاربری بسیار ساده‌ای دارد و بیشتر شبیه به سمعک و لنزهای تماسی کنونی کار می‌کند.

این دو دانشجو به دلیل ساخت چنین ابزاری، موفق به کسب جایزه 10 هزار دلاری دانشجویان موسسه فناوری ماساچوست (MIT) شده‌اند.

دستکش مبدل زبان اشاره به گفتار اکنون صحبت‌های افرادی را که به زبان اشاره آمریکایی متکی هستند، به افراد عادی منتقل کند اما به نظر می‌رسد در آینده می‌تواند با نسخه‌های دیگر زبان اشاره نیز سازگار شود.

این دستکش می تواند کمک بزرگی برای تبدیل زبان اشاره به گفتار عادی باشد.

منبع : اخبار آنا

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه