تست تصادف ارزانترین خودرو چینی

0 828

حضور خودروهای چینی در ایران روز به روز رو به افزایش است.محصولاتی که شاید از نظر کیفیت و ایمنی ساخت نسبت به تولیدات داخلی چندان برتری ندارند اما از ظاهری زیباتر برخوردارند.خوب است بدانید که در میان این خودروهای صادرات چینی نشانی از محصولات با کیفیت تولیدی این کشور در ایران نمی باشد.

نتیجه تست تصادف ام وی ام 110S؛ ارزان ترین خودرو چینی بازار ایران

به نقل از دیجیاتو:خودروهای چینی در زمینه ایمنی شهرت خوبی ندارند ولی در کمال تاسف این مسئله حیاتی با توجه به وضعیت اسف بار ایمنی خودروهای تولید داخل و ایرانی، از اهتصمیت چندانی برای عموم ایرانیان برخوردار نیست.

به هرحال در ایران نیز متاسفانه شماری از خودروهای چینی با وضعیت ایمنی فوق العاده ضعیف عرضه شده اند و در کمال تعجب سازمان های ذی ربط از جمله سازمان استاندارد نیز ظاهرا اهمیتی برای این مسئله قائل نیست.

images_51622370

نسل قبلی ام وی ام 110 که برای حدود 10 سال در ایران عرضه می شد و یک کپی تمام عیار از دوو ماتیز به حساب می آمد، یکی از همین خودروهای فوق العاده نا ایمن بود که در تست های تصادف، نتایج افتضاحی را کسب کرده است.

با این حال اخیرا و در سال 2015 نسل جدید این خودرو (در بازار جهانی به اسم چری IQ) عرضه شده است که ظاهرا در زمینه ایمنی از سلف خود بهتر شده است.

new110-3

شاهد این مدعا، تست تصادف نسل جدید توسط سازمان لاتین ان کپ است، که البته بر روی خودرو پایه و فاقد ایربگ انجام شده است.

ac9a97073a9d16f6a43f5b43f1c3ad61

هرچند نتیجه این تست نیز مانند تست ایمنی بر روی تمام خودروهای فاقد ایربگ دیگر صفر ستاره ایمنی بوده است و این نتیجه با حاصل تست تصادف نسخه قبلی مشابهت کامل دارد، اما تفاوت ایمنی این دو نسل از مقایسه تصاویر کاملا مشخص است.

CHERY-QQ-New-MVM-110S-01

آنجا که نسل قبلی دچار تابیدگی سقف و ستون جلو و رکاب های جانبی شده است ولی برای نسل جدید ظاهرا کابین محکم تر به نظر می رسد و چنین نقاط ضعف پر رنگ و محسوسی نیز دیده نمی شود.

1310

به هرحال هنوز تست تصادف نسخه مجهز به ایربگ انجام نشده و از روی تصویر نمی توان میزان ایمنی این خودرو را حدس زد اما در مقایسه با سایر خودروها می توان حدس زد که این مدل بر خلاف نسخه قبلی می تواند ایمنی حداقلی سرنشینان را برای تردد درون شهری تامین کند و چند ستاره ای را بدست آورد.

MVM-110-00

مهمترین نکته این است که ام وی ام 110S حتی در این نسخه جدید هم خودرو مناسب تردد برون شهری و سفر نیست و تنها برای زندگی شهری کاربرد دارد. همانطور که در تصویر زیر مشخص است، اینجا هم رکاب خودرو دچار تغییر شکل شده و ستون A نیز خمشی قابل مشاهده را تجربه کرده است.

MVM-110-1

به جز مشخصات ایمنی پیشرانه 1.0 لیتری و 68 اسب بخاری این مدل نیز با تنها 93 نیوتن متر گشتاور، شرایط چندان جالبی برای استفاده سنگین در سفرهای خانوادگی ندارد.

در نهایت جالب است بدانید ام وی ام 110 اس با قیمت حدودی اندکی بیشتر از 30 میلیون تومان از نظر ظاهری شباهت هایی با تویوتا آیگو دارد، اما یک خودرو چینی تمام عیار با عرضه محدود در برخی کشورهای در حال توسعه محسوب می شود.

autopro-chery-qq-2013-(3)-792e6

تویوتا آیگو که از نظر ظاهری برای طراحی 110 جدید مورد توجه مهندسان چینی قرار گرفته

buyers_guide_-_toyota_aygo_2014_-_front_quarter (1)

در نمای عقب شباهت انکار ناپذیری بین ام وی ام 110 نسل دوم و تویوتا آیگو دیده می شود

10832573

منبع: دیجیاتو

کشور چین از سال 2009 به بزرگترین خودرو ساز جهان تبدیل شد و به تنهایی بیش از مجموع کشورهای اروپایی خوردرو تولید می کند و در حدود یک چهارم خودروهای جهان در اختیار چین است.

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه