آموزش ته دیگ طرح دار مناسب برای مهمانی ها

0 487

یکی از دل نگرانی بانوان در مهمانی ها ظاهر شیک غذا ها می باشد. یک سفره زیبا می تواند در برانگیختن اشتها موثر باشد.در این پست اموزش ته دیگ طرح دار را برای شما آماده کرده ایم.

به نقل از آکاایران:برای تهیه ته دیگ طرح دار خمیر را حتماًً سفت درست کنید و یکنواخت ، ظرف را هم با دستمال چرب کنید . ته دیگ طرح دار باعث زیبایی سفره ی شما می شود….

آماده سازی :90 دقیقه
پخت :60 دقیقه

مواد لازم جهت تهیه ته دیگ طرح دار برای 5 نفر

ماست                3 قاشق غذاخوری

آرد سفید           یک و نیم قاشق غذاخوری

زعفران(دلخواه)    به میزان لازم

طرز تهیه ته دیگ طرح دار:
میزان ماست و آرد 3 به 1/5 است ( 3 قاشق ماست یک ونیم قاشق آرد ) یا به عبارتى دوبرابر آرد، ماست بریزید و بسته به طرح شما دارد … حتى میتونید به صورت یکپارچه از آن استفاده کنید. بسیار لذیذ میشود، وکاملاً مزه ته دیک نان میدهد ولى لذیذتر و لطیفتر است .

روش تهیه :
از ترکیب ماست ، آرد و( زعفران در صورت دلخواه)خمیر نسبتاً سفتى مثل ماست چکیده درست کنید و در یک کیسه بریزید ونوک کیسه را یک سوراخ خیلى ریز ایجاد کنید ( براى طراحى ظریف ) و طرح خودتون رو کف یک ماهیتابهء گود یا قابلمه و یا قالب که با دستمال کمى چرب و یا اسپرى کرده باشید ، … طراحى کنید بعد ظرفتون رو روى حرارت خیلى کم براى یک دقیقه قرار دهید تا طرحتون ثابت بشه و بعد آروم آروم برنج آبکش شده را ریخته و در آخر با دست یا پشت قاشق برنج را فشرده کنید کمى روغن یا مخلوط کره وروغن روى آن ریخته وظرفتان را روى حرارت تند قرار دهید براى فقط پنج دقیقه و بعد حرارت را به حداقل برسونید ( از شعله پخش کن استفاده کنید ) و براى حدود یک ساعت و یا تا زمانى که مطمئن شدید برنجتان دم کشیده روى حرارت قرار دهید و بعد از این زمان ظرف را بدون اینکه درب آن را بردارید براى مدت ده دقیقه کنار بکذارید وبعد داخل ظرف سرو برگردانید …

500x500_1432227198613156

نکات تهیه ته دیگ طرح دار:

*خمیر را حتماًً سفت درست کنید و یکنواخت ، ظرف را هم با دستمال چرب کنید …

*میتونید به جاى ماست ،از آب مرغ ، آب ساده ، شیر ، شیر سویا ، ….. هم استفاده کنید منظور درست کردن خمیر است … باید بگویم در صورتى که بخواهید تمام ته دیگ شما از این خمیر باشد و طراحى نکنید آب مرغ بسیار انتخاب خوبى خواهد بود و ته دیگ شما لذیذتر خواهد شد .

0990257def9e36e39ea94b2cedd7baef_XL

gydo_1429035601410

طرز-تهیه-ته-دیگ-طرح-دار-5

منبع: آکاایران

می توانید با این روش طرح های دلخواه خود را روی غذا پیاده سازی کنید.و یا حتی با طراحی چهره فرد مهم زندگی خود او را سورپرایز نمایید.

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه