آموزش حذف افراد در یک عکس

0 320

بسیار پیش آمده که بعد از گرفتن یک عکس متوجه وجود فرد یا یک شی ناخوشایند در تصویر شده ایم.یا در شرایطی خاص به حذف یک فرد در تصویر نیاز داشته ایم. در این پست پاک کردن شی یا یک فرد از تصویر مورد نظر در فوتوشاپ را آموزش می دهیم.

آموزش حذف افراد در تصویر با استفاده از ابزار Clone tool

مرحله اول

تصوبر رو داخل فتوشاپ باز کنید!

2295

یک لایه خالی ایجاد کنید.

3206

مرحله دوم

ابزار کلون تول Clone Tool رو انتخاب کنید.

4179

برای این کار اول نیاز داریم یک منبع برای قسمت مورد نظر انتخاب کنیم تا تصویر را از انجا برداشت کند. هرجا را میخواهید انتخاب کنید Alt رو بگیرید بعد کلیک کنید اون قسمت انتخاب میشود! حالا هرجا کلیک کنید از همونجا کپی می کند و  در قسمتیکه کلیک کردید می چسباند! ۴ ۵ بار این کار را تکرار کنید روش کلی را یاد بگیرید!

حالا یک لایه جدید بسازید قلمش را نرم کنید و اینجا(در عکس نشان داده شده) انتخاب کنید و شخص مورد نظر را از همین روش پاک کنید .

6128

حالا یه همچین عکسی میشود

7114

 

فقط یادتان باشد هر مرحله روی یک لایه مختلف باشد، پس الان شما ۲تا لایه باید داشته باشید.

8106

مرحله سوم

دقت کنید علفهای کنار پای راست پیرمرد خیلی شفافتر است .از همین علف هااستفاده میکنیم و جای چمن های غیر شفاف قرار میدهیم روی یک لایه جدید.

7114

همین عملیات رو برای گلها و جاهای دیگه که یکم غیر طبیعی شده انجام بدید.

12137

مرحله آخر

یک لایه جدید درست کنید و از چمن های سمت راست فرد که یکم سایه دارند استفاده کنید و چپ قرار بدهید و بعد یه ماسک به لایه بدهید و با یه قلم خیلی نرم دور لایه رو پاک کنید تا چمن لبه نداشته باشد و لایه جدید بشیند روی لایه قدیمی.

13124

 final14منبع: آی فوتوشاپ

فوتوشاپ یک ابزار بسیار قدرتمند برای ویریش عکس های می باشد. با کمی حوصله و دقت و استفاده از این آموزش میتوانید هر چیزی را که بخواهید از عکس خود حذف نمایید.

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه