چند نکته ساده ی مرتب کردن خانه

0 254

آپارتمان ، فضای کم ، وسایل زیاد و نتیجه اینکه همیشه باید بدنبال یک وسیله مان باشیم ولی برای جلوگیری از این مشکل ما چند راه حل ساده را پیشنهاد میدیم:

01کتاب خانه
کتاب خانه به شما کمک می کند تا تعداد زیادی کتاب را نگه داری کنید و به اتاق شما شخصیت می بخشد. همچنین امکان نگه داری مجله ها، آلبوم های عکس و همچنین کلکسیون های خاص مانند صدف ها و شیشه های عتیقه را فراهم می آورد. یکی یا دو تا از قفسه ها را به چیز های مورد علاقه ی خود اختصاص دهید تا برای یافتنشان قفسه ها را یک به یک نگردید. اگر کتاب خانه ی شما نزدیک میز قرار دارد، کتاب های مرجع و لوازم تحریرتان را در قفسه های مجاور میز قرار دهید.

02سبدهای زینتی
سبد در تمام خانه ها به درد می خورد، خواه آن خانه معاصر باشد، خواه سنتی، خواه رسمی باشد، خواه غیر رسمی. آن ها روشی زینتی برای نگه داری وسایلی چون حوله ها، لوازم بهداشتی یا حتی مواد خوراکی هستند. بدون در نظر گرفتن سبک این ظروف جذاب، آن ها انواع مختلف وسایل را در خود جای می دهند.

03نگه داری از غذا
همه به دنبال فضا برای نگه داری غذای بیشتر هستیم. یک راه ساده این است که برای نگه داری مواد غذایی مانند حبوبات، ماکارونی، شکر، آرد، قهوه و چای، از ظروف مناسب استفاده کنیم. این ظروف شامل تمام مدل های جدید تا مدل های شیشه ای و سرامیکی سنتی هستند. ظروف خوشگل، دکور آشپزخانه ی شما را زیبا می کنند. این ظروف را در قفسه های آشپزخانه قرار دهید. با افزودن گیاه و سبد به قفسه های خود، آن ها را به زیبایی عکس های مجلات کنید.

04مرکز سرگرمی
یک مرکز سرگرمی، تمام وسایل مورد نیاز که همراه تلویزیون هستند را معجزه می کند. کنترل ها، دی وی دی پلیر ها، فیلم ها و کنسول های بازی ویدئویی، اگر در جای خود قرار نگرفته باشند، می توانند بر شلوغی خانه بیافزایند.

05ساختار کمد
کمد مکان اصلی درهم و برهمیست. با وجود کفش ها، کیف های دستی، پیراهن ها، شلوار جین ها، دامن ها، لباس ها، شلوار های خانگی، کلاه هاو مصارف روزانه، این موضوع عادیست. با وجود کشو های داخلی، وجود قفسه هایی در طبقات مختلف، جالباسی ها، قلاب هایی برای کلاه ها و جا کفشی، با این شلوغی ها خداحافظی کنید. شما می توانید این کار را انجام دهید و با تمام در هم و بر همی های خانه ی خود خداحافظی کنید. با این کار هم شما خوش حال می شوید و هم لباس هایتان.

06قفسه ی پرونده
پیش از آمدن کامپیوتر ها، اغلب خانه ها، میز بزرگی داشتند که دارای کشو هایی بود تا پرونده های خانه، تمام کاغذ ها، ضمانت نامه ها و دفترچه راهنما هایی که باید نگه داری می شد، را در خود جای دهد. با یک قفسه ی پرونده، نگه داری این پرونده ها خیلی آسان است.

07راه روی بزرگ
راه رو، اولین جاییست که مهمانان با آن رو به رو می شوند. مرتب نگه داشتن آن تاثیر بسیاری روی مهمانان دارد. چیز هایی را که بیشتر استفاده می کنید، رو میزی کوچک یا یک قفسه قرار دهید.

08طراحی روح بخش
با انتخاب اساس خانه خود، خلاقیت نشان دهید. بسیاری از طراحان معاصر قطعه هایی را ایجاد می کنند که به همان اندازه که کاربرد دارند، شیک هستند. برای تزیین دکوراسیون خانه ی خود به وسایلی توجه کنید که علاوه بر اینکه جلوه ی خوبی دارند، طراحی آن ها برجسته است. گاهی وقت ها بهترین راه مخفی کردن یک چیز، این است که آن را در معرض دید قرار دهید.

خب شاید اولش کمی سخت به نظر برسه ولی بعد ها برای استفاده کردن کارمان را راحت می کند کمی خلاقیت و حوصله مطمئنا نتیجه ی بهتری کسب می کنیم.

 

منبع:http://phow.ir

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه