آموزش ساخت کاسه یخ

0 9,179

درست کردن یک کاسه یخ برای گذاشتن موادی که باید سرد نگاه داشته شوند برای مهمانی ها می تواند ظاهری شیک به سفره بدهد.در این پست به شما اموزش می دهیم چگونه یک کاسه یخ بسازید.

به نقل از بیتوته:آموزش ساخت کاسه یخ

مواد لازم :

* دو عد کاسه در دوسایز متفاوت که داخل هم قرار بگیرند .

* گل خشک و طبیعی

* برش های میوه

* و هر چیز زیبایی که به نظرتون اومد !

طرز تهیه :

کف کاسه ی بزرگتر رو به ضخامت دلخواه آب میریزیم ( حدود سه چهار انگشت ) و کف کاسه رو با گلها و یا برش های میوه و … پر میکنیم . البته نه به حدی که کل حجم آب رو بگیره . چون باید فاصله ای بینشون باشه تا زیباییشون رو بعد از یخ زدن نشون بده .

کاسه رو داخل فریزر می گذاریم تا یخ ببنده .

بعد از یک ساعت کاسه رو از فریزر خارج کرده و کاسه ی کوچکتر رو داخل کاسه ی بزرگ می گذاریم . دقیقاْ وسط کاسه و روی لایه ی یخ ، به طوری که بشه بین دوتاشون آب ریخت ! دورش رو به اندازه ی یک سوم کاسه از آب پر می کنیم .

و دوباره گلهای طبیعی و خشک و برش های میوه و خوشه گندم و هر چیزی که به نظرتون زیبا میاد رو در آب قرار میدیم و دوباره در فریزر می گذاریم تا این لایه هم یخ بزنه .

11066620_875668189156232_7053389091328747470_n

و برای سوم و آخر کاسه ها رو از فریزر خارج کرده و قسمت باقی مونده رو از آب پر می کنیم و باقی مونده ی تزئینات رو داخلش می ریزیم و میگذاریم تا یخ بزنه .

بعد از یخ زدن کامل ، کاسه ها رو از فریزر خارج کرده و با حوله ی داغ داخل کاسه ی کوچک و بیرون کاسه ی بزرگ رو ماساژ می دیم که یخ ها به آرومی از کاسه جدا بشن . به هیچ وجه کاسه رو زیر آب نگیرید چون چون آب شدن کاسه یخی را تسریع می کنه .

وقتی کاسه ها از یخ جدا شدن . دوباره کاسه ی یخ زده رو داخل فریزر بگذارید و وقتی همه ی مهمونها اومدن کاسه رو سر میز بیارید .

POINSETTAS-2

Circus-Bowl

منبع: بیتوته

این کاسه های یخ بر سر سفره به همین صورت باقی میمانند و روند آب شدن آن ها سریع نیست پس نگران نباشید. البته دمای محیط را باید در نظر داشته باشید.

 

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه