آموزش ساخت حلقه نمدی

0 5,626

چیدمان اتاق کودک تاثیر زیادی بر روحیه و اخلاق او دارد. هرچه هنر و خلاقیت در این زمینه بیشتر باشد کودکان در اتاق خود آرامش بیشتر دارند.در این پست اموزش ساخت حلقه نمدی را برای شما در نظر گرفته ایم.

به نقل از بانو :اگر به تزئین اتاق کودک دلبندتان با هنر و خلاقیت خود علاقه دارید و از این کار لذت می‎برید، با ما همراه باشید. در اینجا به شما نمونه‎ای از این کارهای هنری را آموزش می‎دهیم. برای درست کردن یک حلقه در زیبا برای اتاق کودک خود با ما همراه باشید.

21

وسایل مورد نیاز
مقوای ضخیم و مقوای معمولی برای پشت کار، پارچه برای روی حلقه، پشم شیشه، نمد در 8 رنگ، چسب تفنگی، نخ (قرمز برای لب‎ها و کرم برای دوخت دور صورت)، مروارید نصفه سفید تعدادی و مروارید مشکی 2 عدد.

11

مراحل کار
مقوا را به اندازه سایزی که برای حلقه مد نظر هست ببرید (چون مقوا ضخیم است این کار با کاتر راحت‎تر صورت می‎گیرد.) سپس برای خالی شدن وسط حلقه، دایره کوچک‎تری کشیده و ببرید. روی تمام سطح مقوا را آغشته به چسب کنید و پشم شیشه را روی آن بچسبانید.

12

پارچه مد نظر برای روی کار را 3 سانت بزرگ‎تر از حلقه برش دهید. چون کار ما دایره است 3 سانت اضافه پارچه را باید چند سانت در میان برش بزنیم که بدون چین خوردن پارچه به مقوا بچسبد.

13
قسمت‎های برش خورده را پشت کار بچسبانید. مقوای پشت کار (مقوای معمولی) را بریده و بچسبانید.
14
تمامی اجزای نمدی کار را آماده کنید. (برای اجزایی که می‎خواهید برجسته باشند باید یکی برای رو و یکی برای پشت در بیاورید.)

16

دور ابرها و بال‎ها را با چسب و دور صورت را با دوختن به هم متصل کنید. فقط کمی از دور کار را باز گذاشته تا بتوانید داخل آن را با پشم شیشه پر کنید و بعد از پر کردن، آن قسمت را هم دوخته یا بچسبانید.

موها و چشم‎ها را روی صورت چسبانده و با نخ قرمز لب‎ها را بدوزید.

برای تزئین بال‎ها مروارید نصفه‎ها را با چسب روی آن نصب کنید.

17

از 4 رنگ نمد، 4 مربع به اندازه دلخواه برای ساخت فرفره ببرید.

18

برای درست کردن رنگین کمان نیز 4 مستطیل با طول و عرض دلخواه ببرید و یک سر آن را چسب زده و به سر دیگر آن بچسبانید. داخل آن را هم با پشم شیشه پر کنید و بدوزید.

19

برای بالشت زیر دست فرشته نیز همانند بالا عمل کنید.

حالا می‎توانید تمامی اجزا را روی حلقه بچسبانید.

20

با نخ ضخیم یا وسیله‎ای دیگر یک حلقه کوچک برای آویزان کردن حلقه_در درست کرده و بالای پشت کار بچسبانید.

21

منبع: بانو

با استفاده از این روش می توانید اسم فرزند دلبندان را به صورت حلقه و یا آویز بسازید. همچنین می توانید از اشکال حیوانات نیز استفاده نمایید.

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه