تلفن های همراه روباتیک در راهند

0 182
دنیای ربات ها رو به پیشرفت است و هر روز نوع جدیدی از ربات تولید می شود اینبار رباتی که پاسخوگی تلفن شماست.با گزارش از سیناپرس با ما همراه باشید در پی همکاری دو شرکت مشهور ژاپنی ؛ نخستین نمونه از روبات – تلفن همراه با نام روبوهون طراحی شده که با دارا بودن ظاهری مشابه انسان ؛ قادر به انجام وظایف متعددی است. این روبات همچنین می تواند به صورت هوشمند با کاربر خود وارد مکالمه شود.

کمپانی مشهور شارپ اعلام کرد نسل جدید تلفن های همراه هوشمند که به شکل روبات طراحی شده و علاوه بر داشتن ویژگی های تلفن های هوشمند؛ دارای شکل ظاهری روبات بوده و قادر به حرف زدن ، راه رفتن ، رقصیدن و گفتگو با کاربر خود هستند از روز بیست و ششم می سال جاری میلادی برابر با ششم خرداد روانه بازار می شود.

jalebtarin-gadgetروبوهون دارای ظاهری شبیه انسان بوده و قد وی 19 و نیم سانتیمتر با وزن 390 گرم است. از جمله ویژگی های جانبی این روبات می توان به قابلیت وی برای استفاده به عنوان ویدئو پرژکتور ، پخش کننده تصاویر ، نقشه خوانی ، مکالمه هوشمند با سایر افراد و استفاده از طیف وسیعی از نرم افزارهای کاربردی اشاره کرد.

این روبات – تلفن همراه که با نام روبوهون Robohon معرفی شده و دارای ابعاد جیبی و کوچک است ؛ محصول همکاری ظراحان و مهندسان شرکت الکترونیکی شارپ و توموتاکا تاکاهشی است که روبات موسوم به Kirobo را طراحی کرده بود . این روبات ؛ نخستین روبات به کار رفته در ماموریت های فضائی محسوب می شود.

203524702گفتنی است قیمت این تلفن همراه هوشمند و روباتیک ؛ هزار و 800 دلار امریکا تعیین شده است. روبوهون دارای ظاهری شبیه انسان بوده و قد وی 19 و نیم سانتیمتر با وزن 390 گرم است. از جمله ویژگی های جانبی این روبات می توان به قابلیت وی برای استفاده به عنوان ویدئو پرژکتور ، پخش کننده تصاویر ، نقشه خوانی ، مکالمه هوشمند با سایر افراد و استفاده از طیف وسیعی از نرم افزارهای کاربردی اشاره کرد.robohon-inventor-professor-tomotaka-takahashi-1024x809بر اساس اعلام رسمی شرکت الکترونیکی شارپ ، روبو هون قادر به ضبط و تشخیص چهره افراد و شناسائی آن ها پس از مشاهده بوده و با کمک دوربین خود می تواند آن ها را به صاحبش معرفی کند.

منبع : اخبار علمی – سیناپرس

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه