برج بلم در پرتغال

0 78

یکی از جاذبه های زیبای کشور پرتغال ،برج بلم است با گزارشی از بیتوته با ما همراه باشید 

برج بلم به سبک معماری منیولاین که سبک معماری پرتغالی سده شانزدهم به حساب میاد، انجام گرفته اما میتوان در آن سبک های دیگر معماری را نیز مشاهده کرد.

برج بلم – Belém Tower
یکی از شگفتی های کشور پرتغال، برج بلم یا قصری در میان دریاست. این برج منحصر به فرد که در میان آب های دریا ساخته شده است را می توان یکی از جاذبه های گردشگری اصلی کشور پرتغال محسوب کرد.برج-بلم-150210-همگردی بلم، برجی مستطیلی شکل است که در بخش سانتا ماریای شهر لیسبون قرار گرفته است. طراحی ساخت برج بلم در زمان شاه جان دوم در سده پانزدهم میلادی و به دستور او انجام شد که به عنوان بخشی از استحکامات دفاعی منطقه در دهانه رودخانه تاقوس (Tagus River) محسوب می شده و دروازه تشریفاتی لیسبون به حساب می آمده است.

hhi4645برج بلم در بخش سانتا ماریای شهر لیسبون قرار گرفته استhhi4644 برج بلم یکی از جاذبه های گردشگری پرتغالساخت برج بلم در زمان شاه جان دوم هرگز آغاز نشد و تنها پس از گذشت نزدیک به ۲۰ سال در اوایل سده شانزدهم میلادی و در زمان پادشاهی مانوئل یکم عملیات ساخت آن آغاز شد. این پادشاه در نظر داشت تا حاشیه شمالی رودخانه تاقوس را از نظر نظامی غنی سازد. او ساخت برج رو سال ۱۵۱۳ میلادی و در ساحل بلم آغاز کرد و نام آن نیز به واسطه همین ساحل به برج بلم مشهور شد. برج بلم,belém tower,برج بلم در پرتغال,آشنایی با برج بلمبرج بلم,belém tower,برج بلم در پرتغال,آشنایی با برج بلمساخت این برج به سبک معماری منیولاین که سبک معماری پرتغالی سده شانزدهم به حساب میاد، انجام گرفته اما میتوان در آن سبک های دیگر معماری را نیز مشاهده کرد.در سفر به پرتغال دیدن این آثر تاریخی را فراموش نکنید

منبع : بیتوته

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه