چگونه شیرینی ماکارون درست کنیم

4 4,438

طرز تهیه شیرینی معروف ماکارون از فوو با ما همراه باشیدماکارون یه نوع شیرینی فرانسویه که فوق العاده زیباست و برای مهمانیهای عصرانه بهترین گزینه است. این شیرینی در عین جذابیت و زیبایی ظاهریش دستور پخت بسیار آسانی داره که امیدوارم خوشتون بیاد.

1

مواد لازم برای۴۰ تا ۵۰ عدد ماکارون

بادام پوست گرفته پودر شده 120 گرم
سفیده تخم مرغ ۲ عدد حدود ۶۰ گرم
پودر قند 150 گرم
نمک کمی

 

 

 

 

مواد لازم با انتخاب شما

پسته پودر شده 2 قاشق غذاخوری
رنگ خوراکی در رنگ های قرمز، سبز و زرد از هر یک 10 قطره
وانیل درسته 1 عدد یا مقداری پودر وانیل
پودر نارگیل ۲ قاشق غذاخوری
پودر کاکائو ۲ قاشق غذاخوری
 

 

 

 

424985867_f276a14f06_z

بادام را پودر کرده و از الک رد کنید تا مطمئن باشید کاملا حالت پودری داشته باشد.
سفیده را همراه نمک با همزن بزنید و پودر قند را قاشق قاشق به آن اضافه کنید و کاملا بزنید تا حسابی‌ پفکی و سبک شود.
بعد پودر بادام را اضافه کرده و با مفتول دستی‌ مخلوط کنید

3

pink macarons chocolate

برای طعم‌ها و رنگ های مختلف ماکارون به این صورت عمل کنید
برای قرمز، فقط رنگ قرمز را اضافه کنید.
برای سبز ،رنگ سبز و پسته پودر شده را اضافه کنید.
برای سفید، وانیل و پودر نارگیل اضافه کنید.
برای قهوه ای، پودر کاکائو
برای زرد، رنگ زرد

4

دو عدد سینی فر‌ را آمده کرده کاغذ انداخته و خمیر ماکارون را داخل قیف ریخته (میتوانید ماسوره گرد سرش قرار بدید) یا سر قیف را حدود ۸ میلیمتر با چاقو ببرید منظور نوک قیف است. و روی کاغذ با فاصله و به صورت کوچک کوچک و گرد و هم اندازه از خمیر ماکارون میزنید.
به این صورت که دستتون را روی سینی گذاشته یک فشار کوچک و سریع بر میدارید و بعدی را میزنید.
تا ۱۵ دقیقه اجازه دهید ماکارون ها روی سینی خشک شوند. بعد در فر‌ از پیش گرم شده با درجه حرارت ۱۵۰ درجه سانتیگراد ۲۵ دقیقه بپزید

5

انواع-مدل-ها-و-ایده-های-مختلف-و-زیبای-شیرینی-ماکارون-10 (1)
مواد میانی تمشکی : کره و پودر قند و مارمالاد تمشک را با همزن بزنید تا حالت بگیره و کرم خوشرنگی به دست بیاد اگر بعد از هم زدن به صورت لخته شده در اومد, کاسه را روی بنماری قرار بدید و دوباره بزنید تا از اون حالت در بیاد و دوباره روان بشه.

6

مواد میانی پسته‌ای : پسته را در آسیاب ریخته و خوب پودر کنید مارزیپان را به قطعات کوچک خرد کرده و به پسته اضافه کرده و با هم در آسیاب مخلوط کنید تا به صورت خمیر در بیاد…مخلوط پسته و مارزیپان را در کاسه ریخته و لی-کور را به آن اضافه می‌کنید قاشق قاشق …چون اینجا از لی-کور بادام استفاده می‌شه و ما استفاده نمی‌کنیم برای اینکه خمیر را از اون حالت سفتی در بیاد به جاش چند قاشق شیر اضافه می‌کنید و همچنین اسانس بادام برای معطر شدن بیشتر . با قاشق مخلوط می‌کنید تا حالتی بگیرد که بتوان آن را در قیف ریخت و فرم داد.

7

مواد میانی وانیلی – نارگیلی : کره پودر قند وانیل و اسانس بادام را با همزن میزنید تا فرم بگیرد. اگر سفت بود ۱ تا ۲ قاشق شیر اضافه کنید. در انتها پودر نارگیل را اضافه کرده و کامل مخلوط می‌کنید.

8

مواد میانی شکلاتی : شکلات را به قطعات کوچک خرد کرده…خامه را میجوشانید بعد شکلات را به آن اضافه کرده هم میزنید تا آب شود بعد اجازه می‌دهید خنک شود… بعد با همزن یا مفتول دستی‌ میزنید تا فرم بگیرد.

vckhgeh39

مواد میانی لیمویی : کره ,پودر قند و رنده پوست لیمو را با همزن میزنید تا فرم بگیرد .بعد ۳-۴ قاشق از آب لیمو تازه را اضافه کرده و مخلوط می‌کنید
مواد میانی را در قیفی ریخته که سوراخ کوچکی دارد و یکی‌ یکی‌ روی ماکارونها را پر می‌کنید (سطحی که روش صاف است از مواد میگذارید) بعد ماکارون دومی‌ هم روش قرار داده…و تا موقع سرو در جای خنکی نگهداری می‌کنید.

نکات و هشدارها

قطر هر ماکارون بعد از پخت دو و نیم سانتیمتر است. پس موقعی که با قیف کار می‌کنید حواستان جمع باشد که زیاد فشار ندید که بزرگ در بیاد و پهن بشه.
برای‌ اینکه کاغذ روغنی از روی سینی تکان نخورد و ثابت بماند ،کمی‌ از مایه ماکارونها را ۴ گوشه سینی مالیده و کاغذ روغنی را روش قرار می‌دهید. بعد شروع به زدن ماکارون می‌کنید.
لی کور بادام عرق بادام شیرین شده است که هم در فروشگاههای مجهز به فروش میرسد و هم خودتان میتوانید آنرا تهیه کنید.

 منبع :phow.ir 

اشتراک گذاری

۴ دیدگاه

قرار دادن یک دیدگاه