ترایفل پودینگ میوه های تابستانی

0 1,200

میوه های تابستانی انقدر زیاد و متنوع است که می توان انواع دسر های خنک را با آن درست کرد و گرمای تابستانی را راحت تر تحمل نمود. در این پست آموزش یک دسر با میوه های خوش طعم تابستانی را آماده کرده ایم.

مواد لازم برای تهیه ترایفل پودینگ میوه های تابستانی

به نقل از ایران کوک :تمشک 400 گرم   .  شاه توت 300 گرم   .  انگور فرنگی(currant) قرمز 100 گرم

انگور فرنگی سیاه 100 گرم   .  شکر دانه ریز 120 گرم به اضافه ی مقداری اضافه تر

توت فرنگی 300 گرم   .  تخم مرغ 4 عدد  .  آرد ذرت 2 قاشق سوپخوری

شیر پر چرب 300 میلی لیتر   .  خامه غلیظ 600 میلی لیتر   .  دانه وانیل 1 عدد

خمیر پاستری یا تارت 200 گرم   .  آب پرتقال طبیعی و تازه 5 قاشق سوپخوری

summer-pudding-trifle1

این دسر ترکیبی از پودینگ های تابستانی و یک ترایفل سنتی ( مخلوطی از خامه ی پف کرده، لیکور و یک کاسترد پر از وانیل) برای بدست آوردن یک طعم واقعی از میوه های فصل است. میزان تمشک می تواند متغیر باشد. در صورت وجود 5 پیمانه یا 900 گرم تمشک، 300 گرم توت فرنگی رسیده بسیار مناسب است.

summer-pudding-trifle2

طرز تهیه: 3/4 از تمشک، شاه توت و انگور فرنگی را به اضافه ی نیم پیمانه سرخالی شکر ( 80 گرم) و 2 قاشق سوپخوری آب در یک قابلمه متوسط بریزید.
آنها را دو دقیقه بجوشانید تا زمانی که عصاره ی میوه ها در بیاید اما ظاهر آنها تغییری نکند. سرِ توت فرنگی ها را بگیرید آنها را نصف کنید یا اگر بزرگ است چهار قسمت کنید. بیشتر توت فرنگی ها را در مخلوط میوه های داغ ریخته و کمی جوش دهید. بگذارید خنک شوند.

summer-pudding-trifle3

جهت تهیه کاستارد، زرده و سفیده تخم مر غ ها را جدا کنید و زرده ها را در کاسه ی بزرگی بریزید. بقیه شکر و آرد ذرت را به آن بیفزایید. همه چیز را با هم بزنید تا یکنواخت شود.

summer-pudding-trifle4

شیر، 300 میلی لیتر خامه و نیمی از دانه ی وانیل را به قابلمه ی متوسطی افزوده و آن را به جوش بیاورید. مایع داغ شده را روی مخلوط تخم مرغ بریزید و هنگام ریختن مرتب هم بزنید تا زمانی که نرم و یکدست شود.

کاستارد را به قابلمه ی تمیزی برگردانید، آن را روی شعله ی متوسط به جوش بیاورید تا زمانی که نرم شود و مدام آن را هم بزنید. آن را در کاسه ای ریخته و روی سطح آن شکر بریزید و بگذارید تا 15 دقیقه سرد شود. روی آن را پوشانده و در یخچال بگذارید تا کاملا خنک شود.

summer-pudding-trifle5

وقتی میوه ها و کاستارد خنک شد، زمان لایه لایه ریختن آن روی ترایفل است. بوریکو ها را به شکل قطعاتی ببرید و آنها را حداقل تا عمق 9 سانتی متر در کف ظرف مخصوص یا ظرف ترایفل بریزید. این ظرف باید 1/5 لیتر گنجایش داشته باشد. کمی آب پرتقال روی آن ریخته تا چند ثانیه خیس بخورد.

کمی از میوه ها را با عصاره هایش روی خمیر تارت ریخته تا کاملا روی آن پوشانده شوند. کمی آب پرتقال برای زمان سرو نگه دارید.

summer-pudding-trifle6

کاستارد را سریع یکبار هم بزنید تا اطمینان حاصل کنید که نرم و یکنواخت شده است، سپس آن را روی میوه ها ریخته و تا لبه ها پخش کنید. ترایفل را چند ساعت یا یک شب سرد کنید.  بقیه خامه و وانیل و آب پرتقال را بزنید تا غلیظ شود اما نه اینکه خشک شود.  کرم را روی ترایفل ریخته و سپس با انگور فرنگی و توت تزئین کنید.

منبع: ایران کوک

درست کردن این دسر بسیار آسان می باشد و  می توانید از میوه های مورد علاقه خود در آن استفاده نمایید.

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه