آموزش حذف لکه های صورت در فوتوشاپ

0 390

گاه پیش آمده یک عکس به دلیل شارپ (وضوح) بیش از حد لکه های صورت را بیشتر از حدمعمول نشان می دهد. در این پست به شما آموزش میدهیم که در کوتاه ترین زمان این لکه ها را در عکستان حذف نمایید.

رفع لکه های چهره تنها با یک لایه

زمان آموزش : ۵ دقیقه!

سطح آموزش :مقدماتی .

 به نقل از iphotoshop :تصویر مورد نظر باید جزییات کافی و کیفیت مناسب را داشته باشد.

1598

حالا کاری که باید بکنید اینست که شما عکسی که میگیرید و باز میکنید RGB هست و تغییرش بدید به CYMK (این سوال رو هم خیلی میپرسیدن روش تغییر RGB به CYMK چیه!) اصلا کار سختی نیست.

217

بعد  توی قسمت Channelsبروید . Window > Channels و فقط چشم رنگ زرد را انتخاب کنید تا تنها رنج رنگ قابل نمایش زرد باشد! بعد از همه تصویر یک کپی بگیرید! Ctrl+A  بعد Ctrl+C یا Select>all بعد Edit>Copy یا…  

3207

کار بعدی اینست که برای تغییرش باید برگردانید به حالت قبل که یکی از راه هایش همان روشیست که در مراحل قبل توضیح داده شده است  ولی خب اینجا چون یک بار به CYMK تبدیل کردیم اگه بخوایم دوباره بیاریمش RGB کیفیتش خراب میشود! راحت ترین راه همون Undo می باشد! یا CTRL+SHIFT+Z چند بار بزنید تا برسید به همون اولش که عکس باز شده! بعد قسمتی که کپی کرده بودید رو پیست (چسباندن) کنید همینجا.

4180

Blending Mode را روی حالت Overlay قرار بدهید. خیلی سریع تغییرات را میبینید!! برا کم کردنش هم میتوانید Opacity را کم کنید!

5156

 اینکار لکه هارو بیشتر نشون میدهد! ا Invert کنید خیلی ساده Image > Adjustments > Invert بعد هم حالت Overlay را به Soft Light تغییر بدهید! opacity را هم کم و زیاد کنید تا به نتیجه دلخواه برسید.

6129

البته یک مرحله دلخواه هم میگم شاید دوست داشته باشید انجام بدهید چون معمولاً بیشتر اوقات همین روش کافیه و نیاز به کار دیگری نیست ولی برای اطمینان میتوانید یک ماسک به همین لایه بدهید Layer > Layer Mask > Hide All بعد یک قلم نرم بردارید و با رنگ سفید پوست را رنگ کنید تا این تغییرات فقط روی پوست اعمال شود نه روی همه تصویر! اینم برا ی دوستانی که نمیخواهند همه عکس روتوش شود!

7115

منبع: iphotoshop

رتوش چهره روش های مختلفی دارد.روشی که آموزش داده شد بسیار آسان  و سریع می باشد و نیاز به تخصص ندارد.

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه