چگونه یک لپ تاپ مناسب بخریم؟؟

0 199

بالاخره بعد از مدت ها انتظار پولی که می خواسته اید اماده است و حالا می خواهید یک لپ تاپ جدید بخرید. از میان ده ها شرکت سازنده و صدها مدل چگونه انتخاب می کنید؟ آیا شما هم جزو آن دسته از کسانی هستید که بر اساس «برند» لپ تاپ خودشان را انتخاب می کنند؟ اگر کمی به دور و برتان نگاه کنید این جملات را زیاد می شنویم: فقط سونی! اپل بهترین است،ازدید سایت چگونه  به شرح زیر داریم:

laptop1

در ابتدا نیازهای خود را مشخص کنید. به عنوان مثال اگر کار شما با کامپیوتر تنها تایپ کردن و استفاده از اینترنت است یک کامپیوتر ساده می تواند نیاز شما را برطرف نماید. ولی اگر شما می خواهید با نرم افزارهای ویرایش فیلم و یا گرافیکی و یا بازی استفاده کنید نیاز به خرید لپ تاپی با حافظه و سرعت پردازش بالاتری دارید.

2

دامنه قیمت لپ تاپی را که می خواهید بخرید مشخص کنید. قیمت لپ تاپ های موجود در بازار ممکن است بین چند صد هزار تومان تا چند میلیون تومان متغیر باشد. ای به شما کمک می کند که بدانید سراغ چه گرو لپ تاپی می توانید بروید.

3

در فروشگاه لپ تاپ های مورد نظر خود را از لحاض فیزیکی بررسی کنید. وزن آن باید با توجه به نوع و محل استفاده آن متناسب باشد. بررسی کنید که سایز مانیتور آن به اندازه کافی برای استفاده شما بزرگ و مناسب باشد. همچنین راحتی تایپ با کیبورد آنرا بررسی کنید.

166996_1124

همه لپ تاپ قابلیت اتصال به شبکه و اینترنت از طریق وایرلس (بیسیم) را دارند. عمر باتری لپ تاپ نیز هر چه بیشتر باشد بهتر است. همچنین با توجه به نیاز خود ممکن است داشت درایو CD و DVD و یا Blue-Ray ضروری باشد.

5

تعداد پورت های USB لپ تاپ نیز مساله مهمی است. تعداد مورد نیاز آنها با توجه به تعداد لوازم جانبی که به طور همزمان نیاز دارید استفاده کنید تعیین می شود. همچنین ممکن است شما برای ارتباط با وسیله ای مانند دوربین فیلم برداری نیاز به پورت Firewire داشته باشید.

6

در نهایت شما نیاز به خرید یک کیف مناسب برای لپ تاپ خود دارید. زیرا بهترین لپ تاپ ها نیز شکننده و آسیپ پذیر هستند.

انتخاب یک لپ تاپ خوب کار آسانی نیست! فاکتورهای مختلفی دخیل هستند. از قیمت، مشخصات سخت افزاری گرفته تا جنگ نام هایی که با تبلیغات نام خودشان را به عنوان «انتخاب خوب» جا انداخته اند. مهم این است که با دقت و از زاویه های مختلف نگاه کنیم و در نهایت سراغ انتخاب درست برویم. نظر شما در این مورد چیست؟ ‏

منبع:http://phow.ir/

  

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه