آیا گوگل یک سیستم امن است؟

0 250

گوگل یک شرکت سهامی عام است که در زمینهٔ جستجوی اینترنتی، رایانش ابری و تبلیغات سرمایه‌گذاری می‌کند.گوگل بر گرفته شده از واژهٔ گوگو که به معنی «یک عدد یک و صد صفر جلوی آن» است.

به نقل از tasna :

گاف بزرگ گوگل

ایتنا– شرکت گوگل در بخش مرور امن وب خود دامنه google.com را در لیست دامنه‌های نیمه خطرناک جای داده است. سیستم مرور امن وب به‌عنوان یک وب‌سایت مفید توسط شرکت گوگل در اختیار کاربران قرار دارد تا محتوای وب را برای آن‌ها بررسی کند.

شرکت گوگل در بخش مرور امن وب خود دامنه google.com را در لیست دامنه‌های نیمه خطرناک جای داده است. سیستم مرور امن وب به‌عنوان یک وب‌سایت مفید توسط شرکت گوگل در اختیار کاربران قرار دارد تا محتوای وب را برای آن‌ها بررسی کند.
DSC00063

به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از وب سایت خبری تحلیلی Engadget، کاربران این سیستم می‌توانند وب‌سایت موردنظر خود را در آن جست‌وجو کرده و وضعیت امنیت وب‌سایت یاد شده را به همراه دلایلی برای وضعیت اشاره شده موجود مشاهده نماید.

حال به نظر می‌رسد که گوگل در این سیستم یک گاف بسیار بزرگ را به ثبت رسانده است و عملا امنیت خود را زیر سوال رفته اعلام کرده است.

google-drive-extra-onderdeel-extra-veiligheid
به‌تازگی یکی از کاربران Reddit کشف کرده است که دامنه google.com در این سیستم به‌عنوان یک دامنه نیمه خطرناک شناسایی می‌شود که این موضوع با توجه به مالکیت گوگل بر روی سیستم یاد شده بسیار عجیب به نظر می‌رسد.

در بخش توضیحات مربوط به دلایل نیمه خطرناک بودن این وب‌سایت نوشته شده است که برخی از صفحات این وب‌سایت می‌تواند کاربران را به محیط خطرناکی انتقال دهد که موجب نصب بدافزار بر روی دستگاهشان خواهد شد.

شایان‌ذکر است که این سیستم سایت‌های معتبر دیگری مانند تامبلر را نیز در رده‌بندی نیمه خطرناک طبقه‌بندی کرده است که متخصصان معتقدند این امر به علت نمایش محتوای تولید شده توسط کاربران در این وب‌سایت‌ها رخ داده است.

منبع: tasna

الکسا اینترنت وبگاه گوگل در آمریکا (google.com) را به عنوان پربازدیدکننده‌ترین سایت اینترنت در فهرستش قرار داده‌است، همچنین وبگاه‌های گوگل در کشورهای دیگر مثل هند google.co.in (که در رتبه چهاردهم قرار دارد) به عنوان پربازدیدکننده‌ترین سایت در هند شناخته می شود.
 

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه