چرا میوه بخوریم؟….

0 406

آنتی‌اکسیدان‌های موجود در میوه‌ها و سبزی‌ها خطر ابتلا به بسیاری از بیماری‌ها از جمله بیماری‌های قلبی – عروقی و سرطان‌ها را کاهش می‌دهند و نقش مهمی در محافظت از بدن در برابر آلودگی هوا دارند.سخت ترین کار برای یک آشپزی سالم این است که تمام اطلاعات متناقضی که در مورد تغذیه ما را بمباران می کنند، مرتب کنیم. آشپزی سالم یک تصمیم مهم است که شما را از مبتلا شدن به بیماری های مزمن و اختلالات دور می کند و سالم نگه می دارد. کلید آشپزی سالم استفاده از مواد تازه و قرار دادن یک نسبت درست از غذاهای سالم مانند میوه ها و سبزیجات، در برنامه غذایی است. میوهای خام به خودی خود خوشمزه هستند. اما پیدا کردن راه های شگفت انگیز برای گنجاندن میوه ها در آشپزی این شانس را به شما می دهد که هم ارزش غذاییِ غذاهای طبخ شده خود را بالا ببرید و هم از خلاقیت خود استفاده کنید.به نقل از سایت چگونه داریم:

Cook-Healthily-11.میوه ها را تازه و در فصل خودشان مصرف کنید. مرکبات را در فصل بهار بپزید، انواع توت ها را در فصل تابستان و سیب و کدو تنبل را در فصل پاییز. مواد غذایی که در اوج تازگی هستند، عطر و طعم بی نظیری دارند و ارزش تغذیه ای آنها بالاست.

Cook-Healthily-22.از اضافه کردن شکر به میوه ها خودداری کنید. در عوض، از راههای سالم به منظور افزایش عطر و طعم میوه در آشپزی استفاده کنید. برای مثال سیب پخته را با ماست منجمد، دارچین، گردو زغال اخته خشک شده سرو کنید؛ یا سرکه بالزامیک به توت فرنگی اضافه کنید تا شیرینی طبیعی خود را داشته باشد.

Cook-Healthily-33.آب میوه و میوه های خشک را فراموش نکنید که اگر در حد اعتدال مصرف شوند، می توانند در کنار بسیاری از غذاها استفاده شوند. می توانید از آلوی خشک در کنار خوراک مرغ برای بالا بردن فیبر غذا استفاده کنید یا آب پرتقال تازه را بگیرید و به سس سالاد اضافه کنید.

Cook-Healthily-44.هنگام آشپزی به جای چربی، از پوره میوه استفاده کنید. پوره سیب یک جایگزین عالی برای روغن نباتی در دستورالعمل مافین و نان است. باید تحقیق کنید که چه مقدار چربی را می توانید با میوه جایگزین کنید.

در پایان قابل ذکر که یک رژیم غذایی سالم رژیمی است که از طریق تامین نیازهای تغذیه‌ای بدن با سطح کالری مناسب، خطر ابتلا به بیماری‌های مزمن را کاهش می‌دهد و به ارتقاء سطح سلامت کمک می‌کند.

منبع: http://phow.ir/

 

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه