ایده جالب گوگل برای افزایش وفاداری شغلی کارمندان

0 397

همه ما میدانیم که کار کردن در شرکت گوگل امتیازات خاصی دارد،  اما اینطور که پیداست این غول دنیای موتورهای جستجو با امکاناتی که در مجموعه دفاترش گردآوری کرده به طور جدی به فکر آسایش کارمندان خودش هست.

گوگل برای مقابله با روند خداحافظی برخی کارمندان این شرکت، مجموعه جدیدی را تاسیس کرده تا کارکنان خلاقش فرصت کافی برای عملی کردن ایده های خود را داشته باشند.

موبنا -به گزارش انگجت، در سال های اخیر بسیاری از کارکنان گوگل از این شرکت جدا شده اند تا خود موسسات نوپایی را تاسیس کرده و به کسب درآمد از دنیای فناوری اطلاعات بپردازند. گوگل برای تداوم دسترسی به این ایده‌های هوشمندانه و نه لزوما موفق در حال تاسیس مجموعه ای موسوم به Area 120 است.

google-big-2

گوگل تا به حال به کارمندان خود اجازه می داد تا ۲۰ درصد از زمان کاری خود در این شرکت را صرف پیگیری ایده های شخصیشان بکنند.

همه کاربران علاقمند در گوگل می توانند طرح تجاری خود را در این شرکت ارائه بدهند و در صورت پذیرش چندین ماه را به طور انحصاری صرف پیشبرد آن کنند. بنابراین کارمندان گوگل از این طریق هم شغل خود را حفظ کرده اند و هم می توانند به طور انحصاری بر روی تجاری سازی ایده خود متمرکز شوند.

google_d_docks_14_01گوگل هنوز اخبار منتشر شده در این زمینه را رد یا تایید نکرده و هنوز مشخص نیست فعالیت Area 120 چه زمانی آغاز خواهد شد. همچنین نمی توان پیش بینی کرد این ابتکار عمل تا چه حد جلوی کاهش کارکنان گوگل و خداحافظی آنها با این شرکت را می گیرد.

منبع : موبنا

microkitchen

گوگل گذشته از گوگل‌پلکس (ساختمان مرکزی) خود که در کالیفرنیای آمریکاست، شعبه های دیگری در لندن، سوئیس، میلان، پکن، استکهلم و … دارد که فضای داخلی آنها از این نظر که کار و استراحت کارمندانش باید در یک سطح باشد کم و بیش نظیر یکدیگر است.

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه