آگاهی از علائم زانو درد و راه حل های مقابله با آن

1 7,627

بیمارانی که با درد زانو به پزشک مراجعه می کنند بعد از معاینه اگر ناحیه زانو دچار تورم و التهاب بود بنابر تشخصی پزشک دستور عکس برداری ، آزمایش و حتی موارد دیگری داده میشود.

در نهایت اگر نیاز بر عمل جراحی حس شد علت و مواردی که باید در عمل برطرف شوند توسط دکتر برای بیمار گفته خواهد شد.ممکن است بیمار به هر علتی درد در زانو داشته باشد، مثلا هنگام نماز خواندن ، پله بالا رفتن و … این علائم مشخص و معلوم است اما موارد دیگری نیز باید بررسی شوند تا علت دردی که بر زانوی شما ایجاد شده مشخص شود.

642x361_Natural_Home_Remedies_for_Knee_Pain

ممکن است قبلا شما کاری انجام داده باشید که موجب خالی شدن زانو طی چند ماه شده باشد. از کج بودن و ضربدری بودن پا گرفته تا انجام برخی فعالیت های ورزشی !

در نهایت به خاطر داشته باشید قبل از عمل جراحی باید سوابق بیماری اتان _ از جمله فشار خون ،نارسایی کلیه یا هر گونه بیماری قلبی و …_ را بازگو کنید تا در حین عمل با مشکلی مواجه نشوید. جالب است بدانید اهمیت این مورد تا آنجاست که حتی دندان خراب شما هم می تواند در عمل جراحی و نتیجه آن تاثیر گذار باشد.

البته پیشنهاد اول هر پزشک متعهدی دارو درمانی و حرکات طبی و در واقع اعلام باید ها و نباید هاست. اینکه چهار زانو نشستن ممنوع و مواردی مثل آب درمانی و استفاده از سرویس پزشکی علی الخصوص برای افراد بالای 50 سال توصیه خواهد شد. حتی فیزیوتراپی هم می تواند تا حدی در التیام درد موثر باشد. گام های آخر استفاده از داروهای غضروف ساز و نهایتا جراحی زانو خواهد بود.

نکته مهم و حائز اهمیت این است: لطفا خود درمانی نکنید. این مساله در همه ی خانه ها مخصوصا از جانب والدین گرامی مشاهده میشود . در برخی موارد این گیاه درمانی ها وتسکین های موقتی به معضلات جبران ناپذیری تبدیل شده اند. پس لطفا هر کاری را _ حتی گیاه درمانی_ با مشورت پزشکی متخصص و کاردان انجام دهید. این روند صحیح باعث میشود حتی اگر به جراحی انجامید خیالتان آسوده است که بهترین تصمیم را گرفته اید

برای آگاهی از علائم زانو درد، سوابقی که منجر به بروز این امر میشود و سایر نکته های حیاتی در این باره به اینجــا مراجعه فرمایید.

 

اشتراک گذاری

۱ دیدگاه

قرار دادن یک دیدگاه