با شنا در میان کوسه ها هیجان را تجربه کنید!!

0 1,771

با گزارشی از لند سکند با ما همراه باشید.Shark Ray Alley نام آبهای کم عمق و ماسه ای در اقامتگاه دریایی Hol Chan واقع در ساحل کشور بلیز است. دلیل این نام وجود تعداد زیادی کوسه پرستار و سفره ماهی است که در اینجا جمع شده اند. در قدیم ماهیگیران از این ناحیه برای تمیز کردن تور خود و برگشتن به بندر استفاده می کرده اند. تکه های کوچک ماهی که از این تورها جدا می شد کوسه های پرستار و چند گونه از سفره ماهی ها را به اینجا کشاند و خیلی زود Shark Ray Alley تبدیل به یک جاذبه بزرگ توریستی شد.

8900845_shark-ray-alley-belize_t1f6725f5  

کوسه ها و سفره ماهی ها یاد گرفته اند صدای قایق های غواصی را که به آنها نزدیک می شوند تشخیص دهند و در جهت غذاهایی که برای آن ها در آب ریخته می شود حرکت می کنند. این جانوران بردباری زیادی برای شناگران و غواصان دارند و به نظر می رسد که از ارتباط با انسان لذت می برند. سفره ماهی ها که طول بال هایشان به 60 تا 120 سانت می رسد با دهان های باز به سمت غواصان شنا می کنند.

belize-pro-dive-center

بعضی دیگر از آنها یاد گرفته اند که حلقه وار در اطراف غواصان شنا کنند گویی برای غذا نمایش اجرا می کنند. طول کوسه های پرستار به 120 تا 180 سانت می رسد.

البته باید فاصله خود را با این جانوران حفظ کنید و فراموش نکنید که حیات وحش می تواند غیر قابل پیش بینی باشد. بهترین کار این است که نوازش کردن و غذا دادن آنها را به غواصان حرفه ای بسپارید و از دیدن این منظره لذت ببرید.

منبع : لست سکند

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه