سوسیس با گوشت سگ میل دارید یا گربه؟!

1 14,083

حتی اگر یکی از چندین نرم افزار اجتماعی که امروز روی گوشی های پیشرفته نصب است را داشته باشید ، حتما خبر دستگیری کارکنان کارخانه سوسیس و کالباس که با گوش سگ اقدام به تهیه این کالا می کردند را شنیده اید.

مشروح این خبر به این صورت است:

n-YYY-large570

“دستگیر شدن رئیس کارخانه تولید سوسیس در مشهد 2000کیلو گوشت سگ را تبدیل به سوسیس میکردن کپى و پخش کنیدمحتویات-سوسیس-و-کالباس-ایرانی-تصاویر بچه ها تا میتوتید این خبرو پخش کنید که همه ببینن. دیگه استفاده نکنن…. همتون بزارید تو پستاتون تو لاین و بخواین ک پخشش کنن…..”

13940319000797_PhotoLآنچه معلوم و واضح است بد بودن این مواد غذایی از نظر کیفیت و ارزش خوراکی است ، اما آیا واقعا در کشور ما چنین اتفاق هایی می افتد و ما بی خبریم؟ بالفرض که ما مردم عوام بی خبر باشیم، ایا وزارت بهداشت و استاندارد و غیره و ذالک هم بی خبر اند؟

این نهایت بی انصافی است اگر که ما کم کاری برخی نهاد ها را به این شدت به همه ی ارگان ها نسبت داده و کلا تصور کنیم که گوشت سگ را به خلق شیعه میدهند که سگ را نجس و حتی لمس آن را گناه میشمارند. و در عین حال می توان گفت به هیچ عنوان نه به تولید داخلی این سبک کالا و نه به تولید خارجی آن نمی توان اعتماد کرد و با دل سیر یک ساندویچ پر و پیمان از سوسیس و کالباس نوش جان کرد.

از آنجا که تولید خارجی آن با شبهه استفاده چه گوشت؟ و چگونه ذبحی؟ همواره با ما همراه است و تولید داخلی آن هم در استفاده دور ریزمرغ  و … در ساخت این محصول ما را مطمئن کرده اند و به یقین همه ی ما در خانه هامان با نمونه هایی از غیر استاندارد بودن این کالا مواجهه شدیم که از جمله اینجانب یک پر مرغ را بین یک سوسیس مشاهده کردم و کلا با این خوراکی خوشمزه وداع گفتم. 

اما آنچه دست به دست بین مردم می گردد و به گوشمان می رسد آنقدر وحشتناک است که اعتماد هر انسانی را نسبت به هر گونه مواد غذایی سلب می کند که از نمونه این شایعات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

13940319000795_PhotoL

با کمی جستجو و تفکر در مورد اخباری که شبانه روز به ما می رسد پرده از آنچه واقعا در حال اتفاق است بردارید و حتی برای استفاده نکردن و مضر داستن کالایی که بالواقع می دانیم مصرفش پیامد خوبی ندارد راه دیگری را انتخاب کنیم.

اما اگر شما همچنان قاطع و مصر گمان می کنید این خبر صحت دارد شما  را با دلایل رد این شایعه اشنا می کنیم:

  1. کشف گوشت سگ یا دستگیری فردی در زمینه استفاده از آن در تولید فرآورده های گوشتی صحت ندارد و در هیچ منبعی گزارش نشده است!
  2. این شایعه با سو استفاده و دستکاری خبر تخلف یک واحد صنفی در حدود ۳ سال قبل در خراسان ایجاد و در بازه های زمانی مختلف منتشر شده است!
  3. لینکی که در متن شایعه بعنوان استناد آن ذکر شده هیچ ارتباطی با عنوان شایعه ندارد! بلکه مربوط به ممنوعیت استفاده از خمیر مرغ در فرآورده های گوشتی است!
  1. در ابتدای سال ۹۴ نیز شایعه ای مشابه با عنوان توقیف کشتارگاه الاغ در مشهد، با موضوع روز، منتشر شد که مربوط به تخلفی در حدود ۶ سال پیش بود!

این شایعات در موسم سفرهای ابتدای سال با هدف ایجاد تشویش و دغدغه میان مردم، خصوصا مسافران منتشر می شود. توصیه می شود برای پیشگیری از هر مشکلی، تنها از محصولات مراکز شناخته شده، استاندارد و دارای مجوزهای بهداشتی لازم استفاده کنیم.

  1. تصویر سگهای سلاخی شده به ایران تعلق ندارد و پیش از این کاربران عرب شبکه های اجتماعی آن را به پایتخت عربستان نسبت داده بودند، اما در ۳۰ مارس ۲۰۱۳ وبسایت فرانسوی “PaperBlog” این تصویر را به کشور چین
  2. متعلق دانست که سگ از محبوب ترین غذاهای آنهاست!

3641946697_522

8. در نهایت با یک جستجوی کوچک متوجه می شوید گوشت سگ در چین و ویتنام با استقبال بالایی خرید و فروش می شود.پ

13950123000573_PhotoL

منابع:

http://otaghkhabar24.ir/news/43501

http://isna.ir/fa/news/94030604040

http://shayeaat.ir/post/548

http://yon.ir/Lashe1

http://yon.ir/Lashe

اشتراک گذاری

۱ دیدگاه

قرار دادن یک دیدگاه