نجات یافته یا نفرین شده!؟

1 6,683

در مورد غرق شدن کشتی های بزرگ مانند تایتانیک همیشه داستان ها و روایات گوناگونی از توطئه های خائنین گرفته تا دست داشتن عوامل ماورایی بیان شده اما موردی که در اینجا می خواهیم بدان بپردازیم موردی عجیب و حیرت انگیز است. «ویولت کنستانس جسوپ» نام مهماندار و هم چنین پرستار کشتی مشهور تایتانیک است که از حادثه غرق شدن آن ، جان سالم بدر برد. این داستان وقتی عجیب تر می شود که بدانیم این خانم از حادثه غرق شدن کشتی های خواهر تایتانیک یعنی بریتانیک و المپیک نیز نجات یافته است.

این خانم که ایرلندی الاصل بوده و در آرژانتین به دنیا آمده در خاطراتش می گوید بعد از بازنشستگی تلفنی دریافت کرده که خانمی از او پرسیده آیا آن نوزادی را که شب غرق شدن تایتانیک، نجات دادی به یاد داری؟ من همان نوزادم! و بعد گوشی را قطع کرده .البته در مورد صحت این خاطره تردید وجود دارد. ویوله که خود را به شوخی «خانم غرق نشدنی» می نامید در سال۱۹۷۱ و در ۸۳ سالگی بر اثر نارسایی قلبی در گذشت.

photo_2016-05-02_18-51-31

در فیلم سینمایی تایتانیک نیز در صحنه ی شروع غرق شدن کشتی، افسر ارشد به یکی از مهمانداران خانم می گوید تا طریقه صحیح پوشیدن جلیقه نجات را به بقیه نشان دهد و گفته شده که این کار را ویولت در آن لحظه انجام داده است. ویولت کنستانس جسوپ معروف به بانوی غرق ناشدنی.او از حادثه غرق شدن سه کشتی بزرگ تایتانیک،بریتانیک و المپیک نجات یافته است. بعضی او را طلسم شده می دانند.

اشتراک گذاری

۱ دیدگاه

قرار دادن یک دیدگاه