به مناسبت مبعث شیرینی درست کنیم!!!

0 405

شیرینی پادرازی ، از آن خوردنی های محبوب است که اگر خانگی باشد مزه بیشتری برای عصرانه با چای می دهد. این شیرینی با روش های مختلف قزوینی و مشهدی طبخ می شود. شکلی متفاوت از هم دارند. برای تهیه این شیرینی از نوع مشهدی اش با ما همراه باشید:

مواد لازم:

تخم مرغ 2 عدد
آرد برنج 125 گرم
پودر شکر 150 گرم
آرد گندم 125 گرم
پودر هل یک چهارم ق چ
آرد نخودچی 150 گرم
کره 250 گرم

مواد لازم جهت تزیین:تخم مرغ اضافی و کنجد و پودر پسته و آب زعفران و روغن مایع برای تزیین

طرز تهیه:
کره نرم شده و پودر شکر را با هم مخلوط کنید و با هم زن خوب بزنید. تقریبا 5 دقیقه مواد را هم بزنید تا شکر کاملا حل شود. تخم مرغ ها را که نیم ساعت در دمای محیط بودند یکی یکی به مواد اضافه کنید و با هم زن خوب یکنواخت کنید. پودر هل را هم به مواد اضافه کنید. هر سه آرد را در ظرفی جداگانه با هم الک کنید آرد الک شده را کم کم به مواد اضافه کنید و با دست مواد را ورز دهید. خمیر آماده شده را داخل نایلون گذاشته و یک ساعت در یخچال قرار دهید سپس خمیر را روی سطح صاف که نایلون انداخنه اید و روی خمیر را نیز نایلون انداخته و با وردنه پهن کنید. حالا نایلون رویی را برداشته و خمیر را به شکل دراز قالب بزنید . سپس نایلون را دباره روی شیرینی ها انداخته و با کفگیر روی آنها فشار بیاوررید تا پهن شوند. خمیر ها را روی سینی فر که چرب شده یا کاغذ روغنی انداخته اید بچینید و در ظرفی 1 عدد تخ مرغ اضافه و مقداری زعفران مخلوط کرده و کمی روغن مایع به آن اضافه کنید و سطح شیرینی ها را با آن برس بزنید سپس با چنگال روی آنها خطوط عمودی ایجاد کنید. و مقداری کنجد روی آن بپاشید. حال سینی را در فری که از قبل با دمای 350 درجه فارنهایت گرم شده قرار میدهیم تا طلایی شود.

photo_2016-05-04_09-01-20
میتوان به جای هل از وانیل یا زنجبیل استفاده کرد. یا می توان برای طعم دار کردنش از زعفران نیز استفاده کرد، این موارد به ذائقه شخصی شما برمیگردد.

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه