طراحی رایانه‌ای که بر روی چشم نصب می‌شود

2 2,712

گوگل حق اختراع جالبی را به نام خود ثبت کرده که مربوط به نصب رایانه در درون چشم انسان‌هاست و بسیار فراتر از لنزهای چشمی خواهد بود که با نصب آنها روی قرنیه فیلم برداری ویدئویی ممکن می‌شود.

به گزارش ایتنا از فارس، به نظر می‌رسد این طرح مکمل برنامه‌های گوگل برای ممکن کردن زندگی ابدی و جمع‌آوری حداکثر میزان ممکن از اطلاعات از انسان‌ها برای ارائه به شرکت‌های تبلیغاتی و دیگر مجموعه‌های فناوری و اقتصادی و سیاسی باشد.

سابقه ثبت این حق اختراع به سال ۲۰۱۴ بازمی‌گردد، اما انتشار عمومی آن تا هفته قبل به تعویق افتاده بود. گوگل ابزاری که به این منظور طراحی کرده را لنزی الکترونیک توصیف کرده که تامین انرژی آن از طریق یک آنتن برداشت انرژی صورت می‌گیرد.

electronic-contact-lense
این لنز در یک کپسول ویژه قرار گرفته و در درون چشم فرد جاسازی می‌شود که تحولی عمده در زمینه ساخت محصولات فناوری محسوب می‌شود. لنز یاد شده با فناوری‌های GPS، LTE و NFC سازگار است و بنابراین می‌تواند کارکردهای مخابراتی، خرید الکترونیک، چندرسانه‌ای و غیره داشته باشد.

هنوز مشخص نیست این لنز چگونه در چشم انسان جاسازی می‌شود تا برای وی مشکل بینایی رخ ندهد و این کار چه تاثیراتی بر حریم شخصی و امنیت انسان‌ها برجای می‌گذارد.

 

 

منبع : ایتنا

اشتراک گذاری

۲ دیدگاه

قرار دادن یک دیدگاه