گرانترین بیسکویت دنیا ،باقیمانده ازکشتی تایتانیک

0 3,803

 

حراجی آثار قدیمی و اشیاء خاطره برانگیز همواره پر رونق بوده در این میان اما به گزارش پارس ناز یک بیسکویت به قیمت چندهزار پوندی رسید ! بیسکویت به‌جا مانده از سانحه مربوط به کشتی غول‌پیکر تایتانیک، به عنوان گران‌ترین بیسکویت جهان به قیمت 15 هزار پوند فروخته شده است.حراجی «هنری آلدریج اند سان» در شهرکِ دیوایززِ شهرستان ویلتشر در جنوب غرب انگلیس چند شیء به جا مانده از کشتی تایتانیک را به مزایده گذاشت و این بیسکویت 5000 پوند بیش از آنچه انتظار می‌رفت، خریداری شد.بر پایه گزارش‌ها، یک مجموعه‌دار یونانی این بیسکویت را خریده است.

ظاهراً جیمز فنویک، یکی از مسافران کشتی «کارپاتیا» این بیسکویت را از کیفِ کمک‌های اولیه یکی از قایق‌های نجاتِ تایتانیک پیدا کرده و آن را نگاه داشته است؛ کارپاتیا یکی از کشتی‌هایی بود که از تایتانیک، پیام درخواست کمک را دریافت کرده بود.

titanicbiscuit-e1446009576566

اندرو آلدریج، صاحب این حراجی گفت: «این ارزشمندترین بیسکویت جهان است. نمی‌دانیم از کدام قایق نجات آمده اما تا آنجایی که می‌دانم از هیچ‌یک از قایق‌های نجاتِ دیگرِ تایتانیک بیسکویتی باقی نمانده است.»
«آر‌.ام‌.اس تایتانیک» کشتی بخار بزرگی بود که پانزدهم آوریل 1912، هنگام سفر از بندر ساوت‌همپتون انگلیس به نیویورکِ آمریکا به خاطر برخورد با کوه یخ غرق شد و 1514 نفر از مسافران و خدمه آن جان خود را از دست دادند.جام هدیه شده به ناخدای کشتی کارپاتیا و همچنین عکسِ کوه یخی که باعثِ غرق شدن تایتانیک شد نیز از جمله اقلام حراج شده بود

منبع: www.yjc.ir

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه