بستنی یخی با تکه های میوه

0 8,160

تابستان نزدیک است با بستنی میوه ای به استقبال این فصل گرم برویم با ما همراه باشید معمولاً اولین چیزی که بعد از عبارت “روزهای گرم تابستان” به ذهن انسان می‌آید، نوشیدنی‌های خنک هستند. در پست‌های قبلی طرز تهیه چند نوشیدنی تابستانی را برایتان آماده کرده ایم و حالا سراغ یک دسر خنک برای این روزهای گرم رفته ایم. بستنی یخی یکی از بستنی‌های محبوب است اما تنوع و کیفیت محصولات موجود در بازار کم است و به همین خاطر طرفداران بستنی یخی معمولاً خودشان بستنی یخی درست می‌کنند. از طرفی بستنی یخی خانگی کاملاً طبیعی است و هیچ افزودنی ندارد. به همین خاطر بهتر است هربار هوس بستنی یخی کردید سراغ میوه‌های یخچال تان بروید و خودتان بستنی درست کنید.

در این پست طرز تهیه یک نوع بستنی یخی میوه ای را می‌خوانید که با میوه‌های تابستانی درست می‌شود. البته شما می‌توانید ترکیب میوه‌ها و آبمیوه‌های این بستنی یخی را مطابق ذائقه خودتان تغییر دهید. دستور تهیه این بستنی یخی طوری است که هر بار می‌توانید بستنی را با یک مزه جدید درست کنید.

گام اول : مواد لازم

همانطور که در ابتدا گفتیم می‌توانید ترکیب مواد بستنی یخی را تغییر دهید. تقریباً با همه میوه‌ها میتوان بستنی یخی درست کرد و بهتر است شما هم اول سراغ میوه‌هایی بروید که در خانه دارید.

مواد لازم برای تهیه بستنی یخی میوه ای
مواد لازم برای تهیه بستنی یخی میوه ای

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مواد لازم برای تهیه بستنی یخی

  • پوره هندوانه
  • کیوی و توت فرنگی خرد شده
  • کمی‌بلوبری یا تمشک
  • قالب بستنی یخی

گام دوم : آب هندوانه را بگیرید

هندوانه را در مخلوط کن بریزید
هندوانه را در مخلوط کن بریزید

تخمه‌های هندوانه را جدا کنید و آنها را داخل میکسر بریزید تا بصورت پوره در بیاید. پوره هندوانه بسیار آبدار است و برای درست کردن بستنی یخی کاملاً مناسب است. می‌توانید بجای هندوانه از طالبی یا هر میوه آبدار دیگر هم استفاده کنید.

گام سوم : قالب‌ها را پر کنید

کف قالب‌ها چند تا تمشک بریزید. تکه‌های کیوی را هم به دیواره قالب بچسبانید تا بعد از یخ زدن دیده شوند. توت فرنگی‌ها را هم روی این میوه‌ها اضافه کنید و دوباره روی میوه‌ها تمشک بریزید.

حالا قالب‌ها را به آرامی‌با پوره هندوانه پر کنید. قالب‌ها باید کاملاً پر شوند. در قالب‌ها را سفت ببندید و در جایخی بگذارید. بسته به میوه‌ها و آب میوه ای که استفاده کرده اید باید چند ساعت تا یک روز صبر کنید.

بستنی یخی میوه ای آماده است

اگر بستنی‌ها به مدت کافی در جایخی مانده باشند براحتی از قالب جدا می‌شوند. در غیر اینصورت آنها را چند ثانیه در یک طرف آب گرم فرو کنید و سپس بستنی‌ها را بیرون بیاورید. بستنی یخی میوه ای بخاطر میوه‌هایی که دارد دیرتر از بستنی‌های معمولی آب می‌شود.

منبع : ساختنی ها  

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه