با توت ها ،تارت درست کنید

0 453

 

 

یک دسر راحت و خوشمزه درست کنید با انواع توت ها.درست کردن این تارت نیاز به هیچ دانش آشپزی ندارد با ما همراه باشیدتوصیه می‌کنیم ترکیب میوه‌های این تارت را تغییر ندهید. اگر هم می‌خواهید اینکار را بکنید، بهتر است ابتدا ترکیب میوه‌ها را بچشید و سپس آنها را به خمیر تارت اضافه کنید.

گام اول : خیمر تارت را آماده کنید

خمیری که در این ساختنی طرز تهیه آن را یاد می‌گیرید، بسیار ساده و ارزان است اما برای انواع تارت، پای و کلوچه کاربرد دارد.

مواد خمیر تارت

  • یک دوم فنجان کره
  • ۱۱۰ گرم پنیر خامه ای
  • دو قاشق غذاخوری شکر
  • یک چهارم فنجان شیر کامل
  • دو قاشق چایخوری وانیل
  • یک فنجان آرد
  • کمی‌نمک

کره، پنیر خامه ای و شکر را داخل همزن بریزید و خوب با هم مخلوط کنید. همینطور که مخلوط کن روشن است، شیر و وانیل را داخلش بریزید. بعد از مخلوط کردن این مواد با یکدیگر، آرد و نمک را هم اضافه کنید و همچنان مواد را با هم مخلوط کنید. در این مرحله خمیر باید چسبناک باشد.

خمیر را داخل کیسه پلاستیکی قرار بدهید و دست کم دو ساعت داخل یخچال بگذارید. اگر عجله ندارید بگذراید خمیر تارت یک شب داخل یخچال استراحت کند.

گام دوم : خمیر را صاف کنید

فر را روی دمای ۳۵۰ درجه فارنهایت تنظیم کنید تا گرم بشود.

خمیر تارت را از یخچال بیرون بیاورید و روی یک سطح تمیز که با آرد پوشانده شده، قرار بدهید. با وردنه خمیر را صاف کنید تا به ضخامت ۳ میلیمتر دربیاید. حالا خمیر را داخل یک قالب تارت ۲۲ سانتیمتری قرار بدهید و دور خمیر را روی لبه‌های ظرف بیاورید (به تصاویر دقت کنید).

با وردنه خمیر روی لبه‌های قالب را هم صاف کنید و سپس حاشیه‌های اضافی خمیر را ببرید.

گام سوم : تارت را بپزید

برای این تارت ساده می‌توانید هر نوع میوه توتی که می‌خواهید را با هم مخلوط کنید. نسبت میوه‌ها هم به خودتان بستگی دارد. می‌توانید چند ترکیب در مقدار کم درست کنید و هر کدام خوشمزه تر بود، آن را برای تهیه تارت ساده انتخاب کنید. ما ترکیب میوه‌های زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم :

دو قاشق غذاخوری مربای میوه ای (می‌توانید از مربای یکی از سه میوه زیر استفاده کنید)

  • سه فنجان تمشک، توت فرنگی و بلوبری
  • یک قاشق غذاخوری آرد
  • یک قاشق غذاخوری شکر

کف خمیر تارت را یک لایه نازک و یکدست مربا بمالید. میوه‌ها را داخل یک کاسه بریزید و با آرد و شکر مخلوط کنید (توت فرنگی‌ها را به اندازه تمشک‌ها خرد کنید). حالا میوه‌ها را هم داخل قالب تارت بریزید.

خمیری که از مرحله قبل نگه داشته اید را با وردنه صاف کنید و چند نوار باریک از آن ببرید. سپس با این نوارها روی قالب را بپوشانید و رویشان کمی‌شیر (یا زرده تخم مرغ) و شکر قهوه ای بمالید.
تارت را به مدت ۳۰ تا ۴۰ دقیقه داخل فر بپزید و وقتی رویش قهوه ای روشن شد، آن را بیرون بیاورید. تارت را روی توری بگذارید تا سرد بشود.

تارت ساده میوه‌های توتی آماده است

تارت میوه‌های توتی آماده است
تارت میوه‌های توتی آماده است

روی تارت کمی‌پودر قند بپاشید و آن را با نوشیدنی مورد علاقه تان سرو کنید. می‌توانید از همین خمیر تارت برای پخت تارت‌های میوه ای دیگر هم استفاده کنید. اگر پیشنهاد دیگری برای ترکیب میوه‌های داخل تارت ساده دارید، آن را با سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

امیدوارم از درست کردن این تارت لذت برده باشید نوش جان

منبع : ساختنی

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه