شکلات میوه ای درست کنید

0 2,731

شکلات میوه ای هم مقویست و هم خوشمزه پس با دستور تهیه آن همراه ما باشید.این شکلات میوه ای را می‌توانید با هر طعم شکلات و هر نوع میوه ای که دوست دارید، درست کنید. البته میوه‌ها باید فریز شده باشند و آجیل میوه ای برای این نوع شکلات تخته ای مناسب نیست.

گام اول : مواد لازم

Fruity-Chocolate-5

مواد لازم
  • ۳۴۰ گرم شکلات
  • دو تکه شکلات سفید
  • عصاره پرتقال
  • میوه‌های فریز شده – برای این میزان شکلات یک فنجان میوه کافی است. ما از ترکیب تمشک، توت فرنگی، بلوبری و انبه استفاده کرده ایم. یک چهارم فنجان از هر کدام از این میوه‌ها کافی است.

علاوه براین مواد به کاغذ مومی، یک تابه بزرگ، ظرف مناسب مایکروویو و کاردک هم نیاز دارید. همانطور که قبلاً گفتیم می‌توانید ترکیب میوه‌ها را تغییر بدهید یا از شکلات طعم دار استفاده کنید.

گام دوم : میوه‌ها را آماده کنید

حتی اگر از میوه‌های ریزی مثل تمشک و بلوبری استفاده می‌کنید، باز هم باید میوه‌ها را خرد کنید. اندازه میوه‌ها به اندازه ای که برای شکلات میوه ای در نظر دارید، بستگی دارد. ابتدا مشخص کنید می‌خواهید شکلات‌ها را با چه اندازه ای برش بزنید و سپس میوه‌ها را در اندازه ای که برای آنها مناسب باشد، خرد کنید.

چون میوه‌ها فریز شده هستند، خرد کردن آنها کمی‌سخت است. بخاطر ترد بودن میوه‌ها باید فشار را روی قسمتی که می‌خواهید ببرید متمرکز کنید تا درست خرد بشود.

گام سوم : شکلات را آماده کنید

کاغذ مومی‌را در اندازه مناسب ببرید و کف تابه را با آن بپوشانید. بهتر است قبل از آب کردن شکلات تابه را آماده کرده باشید.

برای درست کردن شکلات تخته ای، باید همه شکلات‌هایتان را آب کنید. چیپس شکلات (یا شکلات تکه شده) را داخل یک ظرف مناسب مایکروویو بگذارید و چندبار به مدت ۳۰ ثانیه داخل مایکروویو قرار بدهید. هر سی ثانیه یکبار که شکلات را از مایکروویو بیرون می‌آورید، خوب آن را هم بزنید تا همه تکه‌ها آب بشوند.

ابتدا شکلات پایه را آب کنید و سپس شکلات سفید را که روی آن قرار می‌گیرید را آب کنید.

بعد از اینکه هر دو شکلات را آب کردید، شکلات پایه را روی کاغذ مومی‌بمالید. لایه شکلات پایه نباید خیلی نازک باشد چون شکلات تان خیلی شکننده میشود.

کمی‌عصاره پرتقال به شکلات سفید اضافه کنید. می‌توانید بجای عصاره پرتقال از هر نوع طعم دهنده دیگر استفاده کنید. چون عصاره پرتقال روی شکلات میوه ای قرار می‌گیرد، بهتر است مقدارش را کمی‌زیاد باشد (یک تا دو قاشق چایخوری). اگر شکلات سفید بعد از اضافه کردن عصاره پرتقال خیلی رقیق شد، از قاشق یا کاردک برای مالیدن آن روی شکلات پایه استفاده کنید.

بعد از اینکه شکلات سفید را روی شکلات پایه مالیدید، میوه‌ها را روی شکلات بپاشید. میوه‌های خرد شده را باید قبل از سفت شدن شکلات روی آن بپاشید. خیلی آرام میوه‌ها را کمی‌فشار بدهید تا جایشان روی شکلات ثابت بشود. اینکه چقدر میوه روی شکلات تخته ای بپاشید، به اندازه میوه‌ها و ذائقه تان بستگی دارد.

شکلات میوه ای آماده است

معمولاً چهار ساعت زمان برای سفت شدن شکلات میوه ای کافی است. بعد از سفت شدن شکلات می‌توانید آن را در اندازه دلخواه برش بزنید. چاقویی که برای بریدن شکلات میوه ای استفاده می‌کنید، باید آنقدر تیز باشد که دقیقاً شکلات را از همان جایی که می‌خواهید بشکند و آن را خرد نکند.

می‌توانید شکلات میوه ای را در شکل‌های هندسی منظم ببرید یا مثل ما شکلات را بشکنید. امیدواریم از طعم این شکلات میوه ای لذت ببرید. اگر ترکیب میوه دیگری را تست کردید، آن را با ساختنی به اشتراک بگذارید.

نوش جان

منبع : ساختنی ها 

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه