نرم کننده لب خانگی با خاصیت خوشبو کنندگی دهان بسازید

0 617

اگر شما هم طرفدار ایده لوازم آرایشی و بهداشتی خانگی هستید، حتماً این ساختنی را دنبال کنید. در این پست آموزش ساخت یک نرم کننده لب خانگی را یاد می‌گیرید که علاوه نرم کنندگی خاصیت خوشبوکنندگی دهان هم دارد.

با این نرم کننده لب خانگی می‌توانید ترک‌های لب تان را بهبود ببخشید و آثار دهیتراته شدن، نور خورشید و گرد و غبار را روی آنها کمتر کنید. وقتی از خاصیت خوشبو کنندگی نرم کننده لب صحبت می‌کنیم، منظورمان عطر شدید نعناست که بخوبی به دهان منتقل میشود.

گام اول : مواد لازم

Lip-Balm-4
  • ظرف مناسب برای نرم کننده
  • یک سوم فنجان روغن نارگیل
  • ۴۵ گرم موم عسل رنده شده
  • سه تا چهار برگ نعنا
  • اسانس دلخواه (ما از اسطوخودوس استفاده کرده ایم)

گام دوم : جعبه را آماده کنید

ظرف نرم کننده لب باید در برابر دمای زیاد مقاوم باشد
ظرف نرم کننده لب باید در برابر دمای زیاد مقاوم باشد

ما جعبه قرض نعنا را به عنوان ظرف نرم کننده لب انتخاب کرده ایم. شما می‌توانید از هر ظرفی که دارید استفاده کنید. فقط دقت کنید که ظرفی را انتخاب کنید که تحمل دمای بالا را داشته باشد چون وقتی موم را داخل جعبه میریزید، خیلی داغ است.

گام سوم : چرا نعنا؟

از خواص نعنا لذت ببرید!
از خواص نعنا لذت ببرید!

دلیل انتخاب نعنا برای ساخت نرم کننده لب خانگی – علاوه بر بهداشتی و خنک بودن – خواص دارویی آن است. نعنا به هضم غذا کمک میکند و از حالت تهوع جلوگیری میکند، دهان را پاکسازی میکند و باز شدن مسیرهای تنفسی کمک میکند. اگر شما هم عادت دارید لب‌هایتان را بلیسید و بجوید، کافی است این نرم کننده نعنایی را استفاده کنید تا از خواص نعنا بهره مند شوید.

همه این خواص ما را به این فکر انداخت که بهتر است بجای قورت دادن نرم کننده‌های شیمیایی، مواد طبیعی سالم و مفید را بخوریم!

گام چهارم : موم عسل را آماده کنید

موم عسل را رنده کنید
موم عسل را رنده کنید

موم عسل را رنده کنید یا آن را به تکه‌های ریز خرد کنید. البته اگر موم را در این مرحله رنده کنید، در مراحل بعد راحت تر می‌توانید آن را آب کنید.

گام پنجم : ظرف جوش را آماده کنید

ظرف گرم کردن موم را آماده کنید
ظرف گرم کردن موم را آماده کنید

یک شیرجوش تا هشت سانتیمتر با آب پر کنید و روی شعله خاموش بگذارید. سپس یک ظرف شیشه ای پیرکس را داخلش بگذارید. این بهترین روش برای آب کردن موم و مخلوط کردن مواد نرم کننده لب خانگی است.

گام ششم : مواد را با هم مخلوط کنید

روغن نارگیل و موم رنده شده را داخل ظرف شیشه ای بریزید. شعله را روشن کنید و بگذارید موم در دمای متوسط آب بشود (حدود ۵ تا ۷ دقیقه). در حین آب شدن موم چندبار مواد را هم بزنید. برای هم زدن موم هم از چوب بستنی یا قاشق یکبار مصرف استفاده کنید چون شستن ظروف آشپزخانه بعد از آب کردن موم خیلی سخت است.

بعد از آب شدن کامل موم عسل، اسانسی که انتخاب کرده اید و چند برگ نعنا را هم داخل ظرف بریزید. اگر می‌خواهید نرم کننده خانگی عطر بیشتری داشته باشد، تعداد برگ‌ها را بیشتر کنید.

گام هفتم : نرم کننده را در ظرف‌ها بریزید

مخلوط را از روی شعله بردارید و آرام داخل ظرف‌هایی که آماده کرده اید، بریزید. اگر از ظرف‌های پلاستیکی (مثل ظرف رژهای قدیمی) استفاده می‌کنید، یک دقیقه صبر کنید تا موم کمی‌سرد بشود و پلاستیک را آب نکند. حواستان باشد بیشتر از یک دقیقه صبر نکنید چون موم سریع جامد میشود. اگر هم این اتفاق افتاد، می‌توانید دوباره آن را داغ کنید.

نرم کننده لب خانگی آماده است

نرم کننده لب خانگی آماده است
نرم کننده لب خانگی آماده است

در عرض ۱۵ دقیقه موم کاملاً شکل قالب را می‌گیرد و می‌توانید از آن استفاده کنید. اما بهتر است یک شب صبر کنید تا نرم کننده لب به اندازه کافی سفت بشود. از نرم کننده لب خوش عطر و نفس تازه ای که به شما میدهد، لذت ببرید.

منبع : ساختنی ها

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه