آیا می دانید خر و پف سلول های مغزی را نابود می کند؟

0 567

یکی از مجرمان اصلی ایجاد خروپف وجود موکوس های اضافی است. هنگامی که راه های تنفسی در هنگام خواب به علت وجود گرفتگی و یا آلرژی مسدود شوند فرد دچار خرناس کشیدن می شود. در حقیقت راه های تنفسی فرد در هنگام خروپف کشیدن به کلی مسدود شده است و حجم هوایی که وارد شش ها می شود بسیار محدود می شود.

527d1dee992df104447a2f08

اگر شما هم جزو ۴۵ درصد افراد بزرگسالی هستید که خروپف می کنند می توانید با پرهیز از خوردن برخی مواد غذایی در وعده شام  تجمع موکوس و باریک شدن راه های تنفسی را تا حد قابل توجهی کاهش دهید.

اگر دستگاه آبمیوه گیری در منزل ندارید بهتر است از همین امروز برای خرید آن اقدام کنید. مصرف آبمیوه های طبیعی بهترین راه برای اطمینان از رسیدن و جذب مواد مغذی میوه ها به بدن است. نوشیدن یک لیوان آبمیوه طبیعی در هنگام صبح و با معده ی خالی بهترین راه جذب این مواد مغذی است. البته برای رسیدن به بهترین نتیجه بهتر است که از میوه های بدون آفت کش ها و مواد شیمیایی استفاده شود. اگر مبتلا به دیابت و یا فشار خون بالا و یا کلسرول بالا هستید از همین امروز رژیم غنی از سبزیجات را در پیش بگیرید.

1755641_640px

 

اگر می خواهید خروپف نکنید باید این مواد غذایی را مخصوصا از وعده ی شام تان حذف کنید:

لبنیات
غذاهای سرخ کردنی
غذاهای فرآوری شده
شکر
الکل

همچنین خوردن وعده های سنگین و سیگار کشیدن قبل از خواب منجر به بروز خروپف های غیر طبیعی و بلند تر از حد معمول می گردد. اگر می خواهید یک شب آرام و بدون خرناس داشته باشید معجون زیر را قبل از خواب امتحان کنید. این معجون از گرفتن راه های هوایی و مسدود شدن ورود هوا به داخل شش ها تا حد زیادی جلوگیری می کند.

ترکیبات معجون طبیعی ضد خروپف:

یک چهارم لیموی تازه
یک تکه زنجبیل
۲ عدد سیب
۲ عدد هویج

آب هویج و سیب را گرفته و با باقی مواد را به خوبی در مخلوط کن ترکیب کنید و چند ساعت قبل از رفتن به رختخواب میل کنید.

لیمو با ویتامین C فراوانش نمی گذارد که سرماخوردگی اتفاق بیفتد و نوشیدن مایعات فراوان به باز ماندن سینوس ها و راه های تنفسی و نازک ماندن موکوس کمک می کند. زنجبیل یک درمانگر قوی برای قرن های پی در پی است و در نت نوشت از خواص این ماده معجزه گر زیاد گفته ایم که کمک زیادی به کاهش درد های سینوسی و گرفتگی آن ها می کند. آب سیب و آب هویج نیز دو یار قسم خورده! برای کمک به یک خواب راحت شبانه هستند.

با نوشیدن این آبمیوه یک خواب راحت را تجربه خواهید کرد.

منبع : نت نوشت

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه