تماشا کنید:کیک خرگوشی ساده و خوشمزه درست کنید

0 701

خت این یک خرگوشی آنقدر آسان است که حیف است یکبار آن را امتحان نکنید. حتی اگر تابحال شیرینی پزی نکرده باشید هم می‌توانید این کیک خرگوشی را درست کنید. برای تهیه این کیک می‌توانید از خمیر کیک آماده استفاده کنید یا کیک را از قنادی بخرید. همچنین می‌توانید طراحی روی کیک خرگوشی را مطابق سلیقه و ذائقه تان تغییر بدهید. مثلاً بجای خامه از شکلات استفاده کنید یا خوراکی‌های دیگر هم به کیک اضافه کنید.

برای تهیه کیک خرگوشی باید قیف قنادی و دو نوع ماسوره داشته باشید. این ابزار قنادی قیمت زیادی ندارد و برای تهیه کیک‌های دیگر هم مناسب است.

گام اول : مواد لازم

  • خامه زده شده – سفید و سبز
  • یک کیک گرد (می‌توانید از هر طعم کیکی که میخواهید استفاده کنید – طعم خامه‌ها را باید با توجه به طعم کیک انتخاب بشود)
  • چاقو
  • کاردک
  • پنج عدد مارشمالوی بزرگ
  • شکر صورتی
  • آب داغ (برای آماده کردن کاردک)
  • قیف قنادی
  • ماسوره ستاره ای
  • ماسوره ویلتون ۲۳۳ (ماسوره‌هایی که چند سوراخ ریز دارند)

گام دوم : خرگوش را بسازید

کیکی که استفاده می‌کنید باید کاملاً سرد شده باشد و بعد از پخت چند ساعت در یخچال نگه داشته شده باشد. اینکار باعث میشود کیک تان مثل چیزی که در تصویر می‌بینید، ترک نخورد.

کیک را با یک چاقوی نازک و بزرگ از وسط نصف کنید. هر نیمه کیک را برگردانید و رویش را با خامه بپوشانید. بعد از پوشاندن کیک‌ها با خامه، آنها را روی هم بگذارید. دقت کنید که روی کیک به سمت بیرون باشد.

گام سوم : روی کیک را بپوشانید

بعد از اینکه دو تکه کیک را بهم وصل کردید، کیک را شبیه تصویر روی یک بشقاب یا پایه بگذارید. کیک را با یک لایه نازک خامه بپوشانید و آن را به مدت ۲۰ دقیقه در فریزر بگذارید.

سپس با یک چاقوی مناسب یک شکاف در سمت چپ وسط کیک ببرید. این بریدگی قسمت پشت سر خرگوش تان میشود. برای پیدا کردن جای صحیح برش، ویدیوی آموزشی یا تصاویر را ببینید. این تکه کیک را نگه دارید و قسمت خالی شده را با خامه بپوشانید. کیک را به مدت ۱۰ دقیقه دیگر در فریزر بگذارید.

گام چهارم : پشم خرگوش را اضافه کنید

قیف قنادی را با خامه زده شده پر کنید و ماسوره ستاره ای را به آن وصل کنید. دور کیک از پایین را با یک لایه ستاره پر کنید و هیچ قسمتی را خالی نگذارید. برای ایجاد این ستاره‌ها یک فشار کوچک به قیف وارد کنید و خیلی سریع آن را عقب بکشید.

بعد از اینکه یک یا دو ردیف ستاره دور کیک زدید (با توجه به اندازه ماسوره)، یک تکه مارشمالو را گرد کنید و با کمی‌خامه (به عنوان چسب) به پشت کیک بچسبانید.

گام پنجم : بدن خرگوش را کامل کنید

حالا تکه کیکی که کنار گذاشته اید را بردارید و آن را از وسط نصف کنید تا دو تکه کیک کاملاً هم اندازه و هم شکل داشته باشید. این دو تکه را درست زیر انحنای بریدگی روی کیک قرار بدهید (طوری که قسمت گرد آن رو به بالا باشد). روی این دو تکه کیک را با خامه بپوشانید و سپس کارتان را با قیف و ماسوره ادامه بدهید. باید کل کیک را با خامه‌های ستاره ای بپوشانید.

بعد از اینکه کل کیک خرگوشی را با خامه‌های ستاره ای پوشاندید، خوب آن را بررسی کنید تا مطمئن شوید هیچ جای خالی وجود ندارد.

گام ششم : چمن‌ها را اضافه کنید

چمن‌های سبز را اضافه کنید
چمن‌های سبز را اضافه کنید

بعد از اینکه کارتان با خامه سفید تمام شد، قیف را تمیز کنید و با خامه سبز پر کنید. ماسوره ویلتون ۲۳۳ (یا نمونه‌های مشابه) را به سر قیف وصل کنید و دور کیک را چند ردیف خامه سبز پر کنید.

گام هفتم : مارشمالو را اضافه کنید

برای ساخت پاهای کیک خرگوشی ، چهار مارشمالو را از عرض ببرید دو برش تا انتها (البته ناقص) روی آن بزنید. دوتا از این مارشمالوها را جلوی تکه‌های کیک کوچک و دوتای دیگر را پشت کیک بگذارید.

گوش‌های خرگوش را هم با مارشمالو می‌سازیم. یک مارشمالو را از وسط به صورت مورب ببرید و آن را با شکر صورتی بپوشانید. خودتان هم می‌توانید با اضافه کردن چند قطره رنگ صورتی به دانه‌های شکر، شکر صورتی درست کنید. این مارشمالوها را روی قسمت صاف سر خرگوش بگذارید.

حالا فقط باید چشم‌های کیک خرگوشی را اضافه کنید. یک پاستیل یا آب نبات آبی یا سیاه را از وسط نصف کنید و جای چشم‌های خرگوش بگذارید. یک آب نبات گرد هم پایین صورت بجای بینی اضافه کنید.

کیک خرگوشی آماده است

درست کردن این کیک خرگوشی همین قدر که دیدید، ساده است. می‌بینید که با صرف هزینه خیلی کم می‌توانید یک کیک تولد متفاوت و خوشمزه بپزید. اگر می‌خواهید طعم کیک بهتر بشود، می‌توانید بجای خامه معمولی برای وسط کیک تولد از خامه‌های مغزدار استفاده کنید.

تصاویر کیک‌های خرگوشی که درست می‌کنید را با ساختنی به اشتراک بگذارید.

تماشا کنید: 

 

: ساختنی ها منبع

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه