آویز تخت پروانه ای ساده و شیک بسازید

0 946

برای اتاق کودکانتان یک آویز ساده و شیک درست کنید یک روش ساده و ارزان برای ساخت آویز تخت کودک را یاد می‌گیرید. ساخت این آویز تخت بسیار ساده است و علاوه بر هزینه کم، زمان زیادی هم نمی‌خواهد. کافی است کمی‌کاغذ رنگی بخرید یا کاغذهای طرح دار مجله‌ها و کتاب‌های قدیمی‌را جدا کنید. اگر نقاشی تان خوب نیست و نمی‌توانید پروا10نه‌هایی به این شکل ببرید، نگران نباشید، ما الگوی برش را هم در اختیارتان قرار می‌دهیم.

همانطور که در تصویر می‌بینید این آویز بالای تخت بسیار ساده است اما شما می‌توانید با بیشتر کردن رنگ‌ها جزییات بیشتری به آن اضافه کنید. می‌توانید چند LED بین پروانه‌ها کار بگذارید، از مهره‌های کاغذی لا به لای پروانه‌ها استفاده کنید با پروانه‌ها را بجای کاغذ با پارچه‌های رنگی بسازید. یادتان نرود رنگ پروانه‌ها را با توجه به رنگ دیوارهای اتاق یا تخت خواب کودک تان انتخاب کنید.

گام اول : وسایل مورد نیاز

  • سه عدد حلقه قلاب دوزی در اندازه‌های مختلف (می‌توانید از هر نوع حلقه چوبی یا پلاستیکی دیگر هم استفاده کنید. اندازه حلقه‌ها باید طوری باید که داخل هم قرار بگیرند)پ
  • کاغذ رنگی یا کاغذ کادو
  • الگوی پرینت شده (می‌توانید الگو را از لینک زیر دریافت کنید)
  • قیچی یا کاتر
  • چسب حرارتی و چسب ماتیکی
  • نخ نایلونی
 

گام دوم : الگوها را پرینت کنید

الگو را مستقیماً روی کاغذ رنگی‌ها پرینت کنید
الگو را مستقیماً روی کاغذ رنگی‌ها پرینت کنید

الگو را از لینک زیر دریافت کنید و آن را روی کاغذهایی که انتخاب کرده اید، پرینت کنید. اگر الگو را مستقیماً وی کاغذ رنگی‌ها پرینت کنید، کارتان خیلی ساده تر میشود. بعد از پرینت هم با قیچی یا کاتر دور پروانه‌ها را ببرید و آنها را از کاغذ رنگی جدا کنید.

برای ساخت یک آویز تخت با اندازه ای که در تصویر بالا دیدید به ۶۴ پروانه کاغذی نیاز دارید. اگر بخواهید می‌توانید اندازه الگو را تغییر بدهید و پروانه‌های کاغذ را بزرگتر یا کوچک تر کنید. همچنین می‌توانید تعداد پروانه‌های آویز تخت را کمتر یا بیشتر کنید.

گام سوم : حلقه‌ها را رنگ کنید

رنگ حلقه‌ها را باید با توجه به رنگ پروانه‌ها انتخاب کنید. ما تم صورتی را برای پروانه‌ها انتخاب کرده ایم و به همین خاطر حلقه‌ها را سفید می‌کنیم. صبر کنید تا رنک حلقه‌ها خشک بشود.

گام چهارم : حلقه‌ها را بهم وصل کنید

نحوه وصل کردن حلقه‌های به یکدیگر
نحوه وصل کردن حلقه‌های به یکدیگر

چند تکه نخ نایلونی ببرید و طبق تصویر بالا حلقه‌ها را با آنها بهم وصل کنید. قبل از بریدن قسمت‌های اضافی نخ هم سرش را دوبار گره بزنید.

گام پنجم : نخ‌ها را ببرید

نحوه وصل کردن نخ‌ها به حلقه‌ها
نحوه وصل کردن نخ‌ها به حلقه‌ها

هشت تکه نخ ۴۵ سانتیمتری و ۸ تکه نخ ۵۰ سانتیمتری ببرید. این نخ‌ها را از همان قسمت‌هایی که در تصویر می‌بینید به حلقه‌ها گره بزنید. مطمئن بشوید که نخ‌ها را محکم به حلقه‌ها گره میزنید و به یک گره اکتفا نکنید.

گام ششم : پروانه‌ها را وصل کنید

پروانه‌های کاغذی را به نخ‌ها وصل کنید
پروانه‌های کاغذی را به نخ‌ها وصل کنید

حالا باید پروانه‌های کاغذی را به رشته‌های نخ وصل کنید. یک قطره چسب پشت پروانه‌ها بزنید و آنها را با فواصل دلخواه روی نخ‌ها بچسبانید. حتماً نباید پروانه‌ها را از یک نقطه روی نخ‌ها بچسبانید یا فاصله بین شان را دقیقاً یک اندازه در نظر بگیرید. کمی‌بی نظمی‌آویز تخت را زیباتر میکند.

آویز تخت کودک آماده است

حالا آویز آماده است (البته اگر نمی‌خواهید جزییات دیگری به آن اضافه کنید). برای وصل کردن آویز هم می‌توانید از نخ و پونز استفاده کنید. البته اگر حلقه‌هایتن سنگین هستند باید بجای پونز ای میخ یا پیچ استفاده کنید. چند تکه نخ بلند به دور حلقه بیرونی ببندید و سر دیگر نخ‌ها را دور میخ یا پیچ بپیچید. جای آویز تخت را روی سقف علامت بزنید و میخ‌ها را به سقف بکوبید.

به همین سادگی یک آویز تخت شیک ساختید. می‌توانید بجای پروانه از گل یا حیوانات کاغذی برای ساخت آویز استفاده کنید یا طرح‌های مختلف را با هم ترکیب کنید. تصاویر آویزهایی که می‌سازید را با ساختنی به اشتراک بگذارید تا دیگران هم از خلاقیت شما استفاده کنند.

منبع :ساختنی ها

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه