یک شیرینی متفاوت درست کنید!!

0 3,797

با این دستور تهیه یک براونی شکلاتی فوری درست کنید با ما همراه باشید تصور شما از شیرینی پزی را برای همیشه عوض میکند! اگر با شنیدن نام شیرینی‌ها و کیک‌های خوشمزه یاد لیست‌های بلند مواد لازم می‌افتید و از پختن آنها پشیمان می‌شوید، این دستور تهیه برایتان مناسب است. در این پست آموزش پخت براونی شکلاتی فقط به سه ماده خوراکی را یاد می‌گیرید.

در آَشپزخانه تان آرد، تخم مرغ و نوتلا دارید؟ دست بکار بشوید و با این مواد براونی شکلاتی درست کنید. اگر کمی‌فندق یا گردو هم داشته باشید، براونی خوشمزه تر هم میشود.

نوتلا حاوی شیر، روغن و شکلات است؛ موادی که برای پخت براونی شکلاتی باید با هم مخلوط کنید. ایده اصلی این دستور تهیه استفاده از نوتلا بجای این سه خوراکی است! به این ترتیب هم براونی خوشمزه تر میشود و هم پختنش ساده تر میشود.

گام اول : مواد لازم

مواد لازم
مواد لازم
  • یک فنجان نوتلا (۲۸۰ گرم)
  • دو عدد تخم مرغ
  • ده قاشق غذاخوری آرد (۶۲ گرم)

 

همه مواد را داخل یک کاسه بریزید و با هم مخلوط کنید. خیلی مهم است که مواد کاملاً با هم مخلوط بشوند. این مخلوط را داخل قالب‌های شیرینی پزی یا ماگ بریزید (اگر از قالب استفاده می‌کنید حتماً از کاغذ شیرینی پزی هم استفاده کنید). اگر دوست دارید روی براونی‌ها کمی‌فندق خرد شده بریزید (می‌توانید از تکه‌های میوه، اسمارتیز و مغزهای دیگر استفاده کنید). براونی‌ها را حدود ۳۰ دقیقه در دمای ۳۵۰ درجه فارنهایت (۱۸۰ درجه سانتیگراد) بپزید. اگر بعد از ۳۰ دقیقه مغز کیک‌ها نپخته بود، دوباره قالب را داخل فر بگذارید.

به همین سادگی و در عرض کمتر از یک ساعت براونی شکلاتی درست کردید. با این دستور تهیه هر روز عصرانه می‌توانید براونی شکلاتی بخورید! اگر می‌خواهید شیرینی پزی یاد کنید، این بهترین نقطه شروع است.

نوش جان.

منبع : ساختنی ها

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه