اولین بار چه وقت مثلث برمودا بر سر زبان ها افتاد-قسمت دوم

1 9,347

مثلث برمودا شگفت انگیز ترین مورد حل نشده تاریخ بشریت!مثلثی که همه چیز را به کام مرگ و نابودی می کشاند  در ادامه با ما همراه باشید. 

ستوان چارلز تیلور در پیغامی عجیب به برج مراقبت گفت: وضعیت اضطراری، ظاهرا ما داریم از مسیر خود خارج میشویم ، خشکی نمیبینم، تکرار میکنم هیچ خشکی را نمیبینم.

برج مراقبت: موقعیت شما چیست؟

تیلور: اصلا نمیدانم کجا هستیم، احتمال میدهم که گم شده باشیم

برج مراقبت: نباید خیلی دور شده باشید، به سمت غرب بروید

تیلور: هیچ چیزی درست کار نمیکند، پایین و بالا معلوم نیست، نمیتوام غرب را پیدا کنم

ساعت سه و نیم یکی دیگر از خلبانان به نام  بوسسی پیامی به پایگاه فورت لادریل ارسال کرد و از انها کمک خواست متن پیان این گونه بود: موقعیت را نمیدانیم و در اخرین چرخش گم شدیم و هیچ کدام از قطب نماها کار نمیکنند، میخواهم فورت لادریل را پیدا کنم میدانم که در مسیر درستی هستیم شما فقط موقعیت را گزارش کنید…

hqdefault

سه دقیقه بعد استاد خلبانی لادریل به انها پیامی مبنی بر اینکه برای پیدا کردن مسیر با دنبال کرد خورشید به سمت شمال بروند  به لادریل برسند را پیشنهاد دادکه پاسخ این بود: چند لحظه قبل از روی جزیره ی کوچکی رد شدیم و الان هیچ خشکی در دید ما نیست.

با ارسال این پیام تمام پایگاه های ان منطقه اماده شدند چراکه مشخص بود انها مسیر را گم کرده اند، نکته ی عجیب این بود که پس از این پیام دیگر برج مراقبت نتوانست پیغامی برای انها ارسال کند و تنها میتوانست مکالمات انها را بشوند، انها به هم هشدار میدادند که تنها برای 75 مایل سوخت دارند و در تمام این مدت برج مراقبت قصد برقراری ارتباط را داشت.

Bermuda-Triangle-Siberian-craters-521153

نیروی هوایی امریکا به این فکر که احتمال حمله توسط شوروی و یا المان وجود دارد اماده باش شد برای بررسی هواپیمای نجات مارتین مارنیز پرواز کرد که ناگهان پیغامی ضعیف دریافت شد، در این پیام تیلور میگفت: ما اصلا نمیدانیم کجا هستیم، شاید در 225 مایلی شمال شرقی باشیم، احتمالا از فلوریدا گذشته و نزدیک خلیج مکزیک هستیم.

این طور به نظر میرسد که او میخواسته گروهش را با چرخشی 180 درجه ای به فلوریدا برساند، در نهایت اخرین پیغام این گروه این بود: اب ها سفید رنگ شده اند، ما کاملا گم شده ایم.

(هواپیمای نجات مارینز)

برج مراقبت در همین زمان گزارش عجیبی را این بار از هواپیمای نجات دریافت کرد: طوفان شدیدی در ارتفاع 6هزار پایی در حال وزیدن است، و این اخرین پیغام این هواپیما بود.مسئول برج مراقبت جیمی استونز دراین باره میگوید: ان روز سخت ترین روز زندگی من بود، در کمتر از 2 دقیقه شش هواپیما را ازدست دادیم و اصلا نمیدانستیم چه اتفاقی درحال روی دادن است.

دو ساعت و نیم بعد یک پست شنود هوایی و رادیویی پیامی با عنوان :اف-تی-اف-تی در یافت کرد که این اسم یکی از هواپیمای نظامی-گشتی بود! اگر این پیام واقعا مربوط به انها میشد 2 ساعت پس از پایان سوخت هواپیماها دریافت شده بود.

بیش از 2500 نفر با هواپیما و قایق به جستجوی این 6 هواپیما (5هواپیمای گشتی و یک هواپیمای نجات) رفتند اما هیچ نتیجه ای حاصل نشد این جستجوها بیش از یک هفته به طول انجامید و هزاران کیلومتر بررسی شد.

Бермудский-треугольник

یک ماهیگیر محلی گزارشی مبنی بر دیدن اتش در اسمان در همان تاریخ گم شدن هواپیماها داد که باعث شد این صحبت مطرح شود که احتمالا هواپیماها با هم برخورد کرده اند، عجیب ترین نکته گم شدن هواپیمای نجات بود چراکه ان هواپیما میتوانست در اب فرود بیاید و 4 قایق نجات نیز داشت، پس از این حادثه کارگروهی ویژه برای بررسی تعیین شد و تمام افراد حاضر در این حادثه بازجویی شدند احتمال خرابکاری و هرچیز دیگری بررسی شد و درنهایت همگی بیگناه شناخته شدند.

در گزارش این پرونده جمله ای جالب وجود دارد: اعضای تیم تحقیق هیچ نظریه ی منطقی ندارند، مانند این است که انها به مریخ رفته اند.روزنامه های فلوریدا بلافاصله به گزارش حادثه پرداختند و پس از ان بود که نام مثلث برمودا برسرزبان ها افتاد و حرف های عجیبی مبنی بر رفتن انها به عالمی دیگر و .. مطرح شد.

5d6495b8b63463df96c84a6ca3b6facf

ژنرال وینگارد مسئول مستقیم بررسی این حادثه و تیمش بیش از 5 روز تمام پرونده را بررسی کردند و در نهایت او عنوان کرد: به نظر میرسد این حادثه عجیب ترین اتفاق تاریخ دریانوردی است، انها در 40 کیلومتری ساحل گم شده اند!

پرواز شماره ی 19 تا به امروز نیز یکی از مهمترین و عجیبترین حادثه های تاریخ است و پرونده ی ان در بررسی علل اصلی سقوط همچنان باز است، یکی از مهم ترین دلایل ذکر شده پدیده ای بانام ترکیب افق است که در ان به علت همرنگی زیاد اسمان و اقیانوس مغز به مرور توان درک خود را از بالا و پایین و رنگ ها از دست میده و خلبان به اشتباه به سمت دریا شیرجه میرود.

در سال 1986 بدنه ی سه هواپیما در 150 کیلومتری باهاما و در عمق 35 متری پیدا شد که در ابتدا تصور میشد متعلق به این هواپیماهاست ولی بررسی ها انرا رد میکند، نکته ی جالب این است که به هیچ وجه مشخص نیست این سه هواپیما چرا و کی سقوط کرد 

ادامه دارد…

قسمت قبل را اینجا بخوانید

منبع :wonders237.ir 

اشتراک گذاری

۱ دیدگاه

قرار دادن یک دیدگاه