تماشا کنید:بلوپ،صدایی ترسناک از اعماق زمین

0 9,023
تا به حال درباره هیولایی در اعماق دریاها چیزی شنیده اید؟کسی نمیداند که این موضوع صحت دارد یا نه درباره این صدای ترسناک از اعماق بخوانید.با بدندید همراه باشید. 

یکی دیگر از صداها و اصواتی که تا به حال هیچ جوابی درمورد منبع ان پیدا نشده بلوپ است، این نویز نیز مانند هام یک پدیده ی عجیب است با این تفاوت که این صدا در اعماق اقیانوس شنیده و شناسایی شده است، بلوپ را بسیاری متعلق به یک جانور بزرگ و کشف نشده میدانند که در اعماق ابهای تاریک و کشف نشده ی قطب جنوب زندگی میکند…

در سال 1997 سازمان مدیریت و تحقیقات اقیانوس شناسی امریکا NOAA  درجنوب اب های کره ی زمین و اقیانوس ارام در حال انجام تحقیقاتی درمورد سنگ ها و عمق اقیانوس بودکه صدایی با شدتی بسیار زیاد و فرکانسی پایین را ضبط کرد، در ابتدا این احتمال مطرح شد که این صدا حاصل از حرکت زیردریایی است اما پس از بررسی بسیار دقیق مشخص شد این نویز قطعا طبیعی است و هیچ منبع غیرطبیعی و مصنوعی ندارد.

در بررسی های مشخص شد این نویز در موقعیت 50 درجه ی جنوبی و  100درجه ی غربی ایجاد شده است، منطقه ای بسیار دورافتاده و ارام از اقیانوس با عمق متوسط 1050 متر، این نویز بیش از 18 بار در طول مدت 4 روز شناسایی و تعقیب شد. (مکانی که اولین بار این نویز شناسایی شد)

برد این نویز با توجه به چگالی و عمق اب در ان نقاط به 5000 کیلومتر میرسید که بسیار زیاد بود، پروفسور کریستوفر فاکس عنوان کرد: من اطمینان میدم که منبع این نویز چیزی مانند بمب حرکت زیردریایی و یا چیزی مصنوعی و دست ساز بشر نیست.

بیش از 50 زیست شناس برتر در دنیا با بررسی این نویز متوجه شدند که شدت این نویز از قوی ترین فرکانس درمیان جانوران یعنی وال ابی 50بار قوی تر است!پروفسور فاکس در سال 1998 در مقاله ای منبع این  صدا را به علت سقوط یخ های قطبی به مقدار زیاد دانست.

در سال 2001 همان پروفسور فاکس در ازمایشاتی که در همان مناطق انجام داد در مقاله ای جدید و در تضاد با نظر قبلیش چنین نوشت: این نویز را بیش از 250 بار بررسی کرده ام و برای اطمینان 6 ازمایش در قطب انجام دادم، یخ های قطبی چنین نویزی تولید نمیکنند! ماهیت این صدا با توجه به فرکانس و شدت ان و مهم تر ازهمه تغییرات درون ان که بدون قاعده و دقیقا مانند صدای جانوران دریایی است منبعی طبیعی دارد اما چنین جانوری تا به حال شناسایی نشده و این نکته ی عجیب است.

در سال 2002 این ادعای دکتر فاکس توسط سه فیزیکدان تایید شد و انها اعلام کردند شکستن یخ های قطبی در هرحالتی چنین فرکانسی ندارد.

دکتر دیوید دون در سال 2002 در مقاله ای عنوان کرد که علت این نویز میتواند گروهی از ماهیان خاص باشد که در گروههای میلیونی در اب های ان مناطق شنا میکنند، هرچند خود او در مقاله اش به بعضی تفاوت های اساسی در فرکانس های ایجاد شده اشاره میکند.

بلوپ تا به حال 5 بار شنیده شده که همگی انها از جنوب کره ی زمین اما موقعیت هایی با فواصلی بیش از 500 کیلومتر بوده است، بررسی های نشان میدهد اگر این نویز به یک جانور تعلق داشته باشد طول ان 2 برابر طول برج امپایر استیت است که بیش از 800 متر میشود!

تماشا کنید:

منبع:wonders237.ir 

آپارات

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه