امین آصفی از افزایش تعداد کتابخوان ها در نمایشگاه امسال می گوید!

0 110
 معاون بخش ناشران آموزشی در بیست و نهمین نمایشگاه کتاب: براساس آمار اعلام شده، جمعیت شرکت کننده در این نمایشگاه بیش از سال گذشته بوده و میزان فروش ناشران نیز افزایش یافته است.

امین آصفی با اشاره به اینکه نخستین سال بهره برداری از این نمایشگاه در شهرآفتاب بوده است گفت: با توجه به سال اول برگزاری نمایشگاه کتاب در مجموعه شهر آفتاب مشکلاتی نیز شکل گرفته که به نسبت به رفع آن اقدام شد ولی در مقایسه با اتفاق عظمتی که امسال در این مکان رخ داد این مشکلات تقریبا ناچیز بوده است.

نکته قابل توجه این بود که نمایشگاه کتاب تهران دارای یک مکان تازه شد، مکانی که فضا و معماری نمایشگاهی دارد و می¬تواند به عنوان یک موقعیت مناسب برای بهبود وضعیت نمایشگاه کتاب در آینده باشد.

وی با اشاره به اینکه حجم ارائه خدمات رایگان به مردم تاکنون بی سابقه بوده، گفت: ارائه بن های دانش آموزی، دانشجویی و …، خدمات عمومی به صورت رایگان مانند حمل و نقل عمومی، مرکز فوریت های آسیب اجتماعی و خدمات تفریحی، فرهنگی و ورزشی در مسیر بین راهی نمایشگاه راه اندازی و در اختیار بازدیدکنندگان قرار گرفت.

دستاورد مهم دیگری که در ارتباط با 29مین نمایشگاه کتاب می شود ذکر کرد، اینکه ما در این دوره شاهد حضور بسیار پر رنگ مردم بودیم،‌ حضوری اصلاً توقع آن را نداشتیم.

61246467_62065564decfc

طی تفاهم نامه منعقد شده بین وزیر ارشاد و شهرداری تهران تا سال 1400 سالن این نمایشگاه به صورت رایگان در اختیار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار خواهد گرفت و بر اساس پیشنهاد شهردار تهران و موافقت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی این کمک به ناشران کتاب به منظور توسعه فرهنگ کتابخوانی تعلق گرفته است.

بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران که از 15 اردیبهشت ماه در محل مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب آغاز شده بود، شنبه شب 25 اردیبهشت بعد از مراسم اختتامیه به کار خود پایان داد.

منبع : عصر خبر

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه