سنگ اسرار آمیزی که بی دلیل جا به جا می شود!

0 5,215

این سنگ غول پیکر به دلایل نامعلوم جابه جا می شود.در ادامه با بدندید همراه باشید.اهالی شهر «ماریون» در ایالت اوهایو امریکا، مدتهاست که به پدیده عجیب یک لوحه یادبود اسرآرامیز که در گوشه شرقی گورستان شهر واقعاست خو گرفته‌اند. این لوحه یادبود اثر جالب توجهی است از یک ستون باپایه‌ای از سنگ خارای سفید که با ظرافت بصورت مخروطی و نوک تیز در آورده شده و یک سنگ تقریبا کروی شکل از جنس سنگ خارای سیاه که در روی آن قرارگرفته و بیش از سه فوت قطر دارد، تشکیل شده است، البته با ذکر این توضیح که ستون فوق در سال 1897 بر مزار «چارلز مرچانت» و 6 عضو خانواده‌اش گذاشته شده است.

 یک روز صبح در اواسط تابستان کارگری متوجه شد این کره مرمری سیاهرنگ که بسیار هم سنگین است، در بالای ستون جابجا شده است. این سنک که صدهاپوند وزن دارد یقینا چندین سانتیمتر حرکت کرده بود. چرا که نقطه ای درزیره این کره که جسم فوق (تقریبا کروی می‌باشد) را به ستون پایه آن محکممیکرد نمایان بود. این نمی‌توانست کار اشخاص لاابالی که گه گاهگاهی از اینشوخیها میکنند، باشد..

merchantball

چرا که برای جابجائی این سنگ به جرثقیل نیاز بود. مسئولین قبرستان به منظور متوقف کردن هر گونه چرخش اضافی سرب مذاب به داخلفرورفتگی بالای ستون ریختند و آن دو را بهم محکم کردند. ولی دو ماه بعدکره سیاه بزرگ باز هم حدود 10 سانتیمتر دیگر چرخیده بود و باز هم نقطه مربوطه در قسمت پائین و جانبی کره مثل دفعه قبل در معرض دید قرار گرفته بود!!! در میان جمع کثیر اشخاص کنجکاوی که برای تماشا و ابراز تعجب آمدهبودند چند دانشمند هم دیده می‌شد، یکی از آنها که زمین‌شناس بود بعد ازبررسی قرائن به این نتیجه رسید که حرکت این سنگ بزرگ به علت تصاعد نامعادل بوده است. 

یعنی یک طرف سنگ که رو به خورشید قرار داشته از طرف دیگر آن که در سایه بوده گرمتر می‌شده و باعث حرکت این سنگ غول‌پیکر شده است. دیگران به خورده‌گیری از این نظریه پرداختند، چرا که اگر علت چرخش این بوده این سنگ بایستی بطرف جنوب حرکت میکرد. در حالیکه در این مورد، چرخش بسوی سمت مقابل آن انجام شده بود!!

 بعد از درج یک رشته مقالات در روزنامه و مجلات وسروکله زدنهای بسیار درباره علت چرخش این سنگ، این لوح یادبود به فراموشی سپرده شد. هنوز عده معدودی برای بررسی آن می‌آیند و سعی دارند که برای آنتعریفی را پیدا کنند… ولی کره مرمرین سیاه گورستان «ماریون» همچنان به چرخش گاه و بیگاه خود ادامه میدهد…

منبع:http://wonders237.ir 

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه