تماشا کنید:بدون کره و ثعلب بستنی وانیلی درست کنید

0 8,416

دستور تهیه یک نوع بستنی وانیلی را بدون کره و ثعلب یاد می گیریم این بستنی نیاز به دستگاه بستنی ساز هم ندارد. برای تهیه این بستنی وانیلی فقط به سه ماده غذایی نیاز دارید اما طعمش درست مثل بستنی‌های دیگر میشود.

می‌توانید همین بستنی را با طعم دهنده‌های دیگر مثل شکلات و میوه‌های مختلف بسازید.

گام اول : مواد لازم

مواد لازم
مواد لازم
  • دو فنجان خامه زده شده سنگین
  • ۴۰۰ گرم شیر غلیظ شده شیرین
  • دو قاشق چایخوری عصاره وانیل
  • یک ظرف برای فریز کردن بستنی

مهمترین چیز هنگام تهیه مواد لازم، انتخاب عصاره وانیل خوب است. برخی از عصاره‌ها بیشتر طعم الکل میدهند تا وانیل. پس در از برند خوبی استفاده کنید.

گام دوم : خامه را بزنید

خامه باید قبل از شروع کار کاملاً خنک شده باشد. می‌توانید ظرف خامه را برای چند دقیقه داخل فریزر قرار بدهید.

با همزن دستی خامه را آنقدر هم بزنید که تکه‌های سفت داخلش شکل بگیرد. خامه وقتی آماده است که همزن خطوط صاف و کاملی روی خامه بیاندازد. حواستان باشد خامه را بیش از حد نزنید؛ اگر خامه گوله گوله بشود، دیگر برای تهیه این بستنی وانیلی مناسب نیست.

گام سوم : وانیل و شیر را مخلوط کنید

شیر تغلیظ شده را داخل یک کاسه بریزید و عصاره وانیل را رویش بریزید. این دو را خوب با هم مخلوط کنید تا رنگ شیر کاملاً یکدست باشد.

گام چهارم : مواد را با هم مخلوط کنید

مخلوط شیر و وانیل را آرام روی خامه زده شده بریزید (معمولاً خامه را به مخلوط شیر اضافه می‌کنند اما چون این میزان شیر کم است، میتوانید برعکس عمل کنید). با یک کاردک خامه و شیر را با حرکات دایره ای هم بزنید (به این نوع هم زدن فولد کردن می‌گویند). اینکار چند دقیقه طول می‌کشد چون باید آرام خامه را هم بزنید تا تمام هوای بین آن از بین نرود.

تصویر اول خامه را در حالتی نشان میدهد که هنوز رگه دار است اما تصویر دوم خامه آماده را نشان میدهد.

گام پنجم : مخلوط را در قالب نان بریزید

با کاردک و اسکوپ مخلوط بستنی را از کاسه داخل قالب فلزی نان بریزید. روی مخلوط را صاف کنید اما به هیچ وجه مخلوط را فشار ندهید. هوای بین مواد را برای شکل گرفتن بستنی نیاز داریم و نباید آن را از بین ببریم.

حالا ظرف را داخل فریزر بگذارید و چهار تا شش ساعت صبر کنید تا بستنی وانیلی آماده بشود.

بستنی وانیلی آماده است

بافت این بستنی وانیلی کمی‌با بستنی‌های معمولی فرق دارد و زودتر آب میشود اما دقیقاً همان طعم را دارد. لایه رویی و بستنی‌های چسبیده به دیواره‌های قالب کمی‌رقیق هستند و بهتر است آنها را سرو نکنید. برای سرو کردن بستنی وانیلی، اسکوپ را داخل آب گرم قرار بدهید و سپس خشکش کنید. حالا با این اسکوپ بستنی را گرد کنید و آن را سرو کنید.

تماشا کنید:

منبع : ساختنی ها

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه